Тариф на холодну воду, діючий в Україні, може знизитися, а може і підвищитися: все залежить від обраної компанії-постачальника.

Про це в ефірі українського каналу заявив Геннадій Рябцев - експерт з питань енергетики. Разом з тим він зазначив, що в Україні саме витратний принцип вирішує, яким буде тариф.

"Що стосується тарифу на воду, то тут потрібно розуміти, що у нас тарифи визначаються за витратним принципом. Тарифи, які розраховуються, жодним чином не стимулюють самі компанії до скорочення власних витрат. Водопостачання, водовідведення - не виняток", - заявив Рябцев.



"Ми бачимо, що тарифи зростають. Більш того - вони будуть рости і надалі, поки витратний принцип їх терміни не буде замінений на стимулюючий", - відзначив експерт.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще


"Не тільки споживачі повинні скорочувати відповідні витрати, але і компанії, які надають відповідні послуги, повинні бути зацікавлені в скороченні витрат. А це буде можливо тільки тоді, коли почне працювати роздрібний ринок водопостачання. Я не кажу про паралельну каналізацію або паралельні водогони, проте надання відповідних послуг можуть забезпечувати різні компанії. Це абсолютно реально і це може дозволити знизити тарифи", - підсумував він.


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що з наступного опалювального сезону тисячі українців будуть оплачувати комунальні послуги в повному обсязі, залишившись без допомоги у вигляді субсидій. Зокрема, це стосується кожного, хто приховує свої доходи, має тіньову зайнятість, живе у великій квартирі або будинку.

Крім того, портал "Знай.ua" повідомляв про те, що на столичних пляжах з кожним роком стає все небезпечніше купатися, і якщо раніше головною проблемою було те, що їх не чистять (брудний пісок, гори сміття і битого скла), то тепер на островах відпочинку оселилися ще й інфекції. Так, фахівці провели перевірку на 13 київських пляжах. Чудно, але з цього числа тільки 6 можна назвати відносно безпечними, тобто такими, де можна засмагати і купатися, не ризикуючи загриміти в лікарню незабаром.

Ми також писали про те, що столичний градоначальник Віталій Кличко розповів, коли кияни все-таки дочекаються гарячої води і зможуть хоч ненадовго забути про тазах і каструлях.