В Україні найнижчий тариф на електроенергію в порівнянні з іншими країнами Європи: в 2,5 рази нижче, ніж в Молдові або Болгарії, в 5 разів нижче, ніж в Польщі, в 12 разів - аніж в Німеччині. Про це пише аналітичний портал BusinessViews.
«У різних країнах ЄС тарифи різні, тому що всі ті фактори, які впливають на тариф - вартість сировини, витрати на виробництво і доставку електроенергії - в кожній країні різні. Наприклад, десь електроенергію виробляють АЕС, десь ГЕС, а інші країни майже повністю перейшли на "зелену" енергетику», - зазначає видання.


Згідно з підрахунками аналітиків BusinessViews, електропостачання середньостатистичного холодильника обходиться українцям всього 11 євро на рік. У Німеччині за ту саму кількість електроенергії довелося б заплатити 141, в Польщі - 57, а в Молдові - 29 євро.
Велику частину електроенергії в Україні виробляють державні електростанції (77%). Держава також встановлює тарифи, для цього існує національний регулятор - НКРЕКУ.
Держава залізе у кишеню кожному українцю: деталі нової податкової системи
Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
У київському Sport Life помітили дружину російського військовополоненого, соцмережі лютують: "На нари, а не на стретчинг"
ТЦК знайшли новий спосіб шукати ухилянтів: перевірять всі бази
«Найбільшу частку електрики виробляють атомні електростанції, і саме вони належать державі. Альтернативна енергетика (електрика за рахунок енергії вітру, сонця і води), яка переважно приватна, в Україні поки слабко розвинена», - констатується в дослідженні.
Використання вугільних ТЕС обумовлено необхідністю покриття пікових періодів споживання електроенергії.
«Додаткову енергію дають саме ТЕС, тому що їх можна оперативно увімкнути або вимкнути. Атомну станцію, яка, умовно кажучи, дає електрику для холодильника, швидко відключити або включити не можна, вона дає один і той самий обсяг електроенергії день у день», - вказує BusinessViews.