Політичний експерт, народний депутат ІІІ-VI скликань Тарас Чорновіл прокоментував відмову лідерів політичних протестних акцій від вимоги скасування формули Роттердам +.

"Давайте будемо говорити всю правду. Три основні вимоги стосувалися виключно Верховної Ради. Крім того, були вимоги, які прозвучали напередодні, але від Верховної Ради вони дуже далекі. Вони в подальшому не були переозвучив. Це скасування формули "Роттердам +".

Тому що від Роттердам+ не тарифи залежать, а формула б'є по бізнесу окремих людей ", - заявив Тарас Чорновіл в ефірі каналу UA: Перший.

Як повідомлялося, в ході протестних акцій, що почалися 17 жовтня, лідери опозиції висунули три ключові вимоги до влади: скасування депутатської недоторканності, зміна виборчого законодавства і створення антикорупційного суду.

10 жовтня в своєму маніфесті, опублікованому 10.10.17 на "Українській правді", один з лідерів опозиції Михайло Саакашвілі крім політичних завдань, висунув вимогу тарифної справедливості і ліквідація формули "Роттердам +", яка нібито винна в підвищенні цін на електроенергію для населення.

Популярні новини зараз

Українців почнуть жорстоко перевіряти: кому варто приготуватися

Українцям дали надію: які комунальні тарифи пообіцяли не чіпати

Відмова від повістки – не порушення? Суд розповів, хто буде правий

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Показати ще

Як раніше підкреслював глава НКРЕКУ Дмитро Вовк, методика ціноутворення на енергетичне вугілля в рамках розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ) не пов'язана з тарифами для населення, а впливає на вартість електроенергії для непобутових споживачів (установ і промислових підприємств).

Згідно з даними Центру досліджень в області світової енергетики VaasaETT, жителі Києва платять за електроенергію менше всіх європейських столиць - 3,94 євроцентів за кВт-год.

Вищий адміністративний суд України відмовив у задоволенні касаційної скарги Української асоціації виробників феросплавів та електрометалургійної продукції (УкрФА) і Нікопольського заводу феросплавів, визнавши законним постанови НКРЕКУ про встановлення тарифів на електроенергію. Відповідне рішення було прийнято 4 квітня 2017 р. Оспорювані тарифи розраховувалися за методологією, введеної постановою НКРЕКУ №289 від 03.03.2016, відомої як Роттердам +.

Група "Приват" Ігоря Коломойського контролює Нікопольський і Запорізький заводи, на які припадає близько 90% українського виробництва феросплавів. У собівартості феросплавів ціна електроенергії займає до 50%. Так, витрата електроенергії для виробництва 1 тонни феромарганцю (ФMn78, 78-82% Mn) становить 3600-4800 кВт/ч, а феросиліцію (ФС65) - 7000-8000 кВт/год.

Чорновіл про "Роттердам +".