У міжнародній медицині не існує діагнозу "вегетосудинна дистонія".

Про це заявила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Супрун зазначила, що дисфункція вегетативної нервової системи не може бути захворюванням сама по собі. Вона виникає, як наслідок іншої хвороби, яку потрібно лікувати.

За її словами, ВСД (вегетосудинна дистонія) - це великий радянський міф, який народився через відсутність доступу до бази джерел доказової медицини.

"Дисфункція вегетативної нервової системи не може бути захворюванням сама по собі. Вона виникає внаслідок іншої хвороби, яку потрібно лікувати. І виявити її неможливо, просто поставивши діагноз ВСД", - написала вона.

Популярні новини зараз

Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Гороскоп на травень-2024 для всіх знаків Зодіаку: звільнення Тільців, витрати Стрільців та полегшення Водоліїв

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Показати ще

За її словами, симптоми, за якими ставлять діагноз ВСД, можуть говорити про декілька різних хвороб, які потрібно виявити після ряду фундаментальних досліджень.

Тому, якщо на прийом до лікаря приходить пацієнт із цими симптомами або з уже поставленим діагнозом ВСД, це означає тільки одне: його потрібно дообстежити і знайти справжню причину захворювання.

"Перелік додаткових методів обстеження має включати загальний аналіз крові і сечі, біохімічний аналіз крові, ЕКГ, іноді - добовий моніторинг ЕКГ або ЕхоКГ, за необхідності - УЗД органів черевної порожнини, рентгенографію грудної клітки, в деяких випадках - МРТ головного мозку, консультації кардіолога, гастроентеролога, ендокринолога, невролога, а якщо об'єктивно немає підстав вважати пацієнта хворим, а він продовжує скаржитися - варто направити його на прийом до психолога або психіатра", - додала Супрун.

Супрун про ситуацію в НМУ ім. Богомольця: Це не страйк, а відсторонення студентів від навчання

Як повідомляв портал "Знай.ua", виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала "радянським міфом" проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз.

Вона вказала на те, що флюорографія дозволяє виявити тільки розвинуті форми захворювання. А на ранній стадії туберкульоз не викликає змін в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже.

Крім того, за словами в.о. міністра, флюорографічні обстеження часто оминають саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти - пацієнтів з незабезпечених та вразливих груп населення.