Представництво президента України в Автономній Республіці Крим ініціює вирішення питання щодо істотного збільшення українського військового і правоохоронного контингенту на адміністративному кордоні з Кримом.

Про це повідомляє "Обозреватель".

Так, постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабин розповів, що вже неодноразово звертався до керівників силових відомств з подібним

"Ми неодноразово піднімали це питання. За останні півроку ми робили більше 10 таких звернень - щодо посилення Нацполіціі в регіоні і по Нацгвардії. Ми цим займаємося дуже щільно", - запевнив він.

"На жаль, поки що рішення немає, але ми його дуже чекаємо", - додав постпред президента.

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Як пояснив Бабин, "це повинно бути комплексне рішення" - в тому числі "і нашого керівництва, і керівництва МВС".

Відповідаючи на запитання, чи ведеРосія підривну діяльність на кордоні з Кримом, він констатував: "На жаль, це є. Ми не можемо озвучувати деталі, але там ведеться дуже активна підривна діяльність. Ситуація дуже погана".

Крім того глава комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко заявила в своєму Facebook про те, що на півдні Херсонської області склалася небезпечна ситуація. За її словами, має місце "постійна підривна діяльність" окупантів. Одночасно "присутність силовиків (України. - Ред.) поблизу окупованого Криму мізерна".Варто відзначити, що раніше за незаконну анексію Кримського півострова Російська Федерація повинна виплатити українським підприємцям компенсацію, загальна вартість якої становить 159 мільйонів доларів.

Таке рішення ухвалив Третейський суд в Гаазі, йдеться в документі прес-релізу.

"23 березня 2018 року, проконсультувавшись зі сторонами, склад арбітражу оголосив про закінчення слухання справи згідно зі статтею 29 (1) Арбітражного Регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 року. 2 травня 2018, порадившись, склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності та збитків", - йдеться в повідомленні.

Також в судовій ухвалі зазначається, що Росія несе відповідальність за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Варто відзначити, що таке рішення стало першим в історії, за яким Росія змушена виплатити компенсацію в результаті анексії. До суду на РФ подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа. Третейський суд підтвердив свою юрисдикцію у справах про майнові відносини в Криму влітку 2017 року. У Росії рішення не визнали, після чого почали просто ігнорувати розгляд справи.

На аеродромі "Бельбек" будують другу злітно-посадкову смугуНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Білому домі поставили Луценка на місце.