Представництво президента України в Автономній Республіці Крим ініціює вирішення питання щодо істотного збільшення українського військового і правоохоронного контингенту на адміністративному кордоні з Кримом.
Про це повідомляє "Обозреватель".
Так, постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабин розповів, що вже неодноразово звертався до керівників силових відомств з подібним
"Ми неодноразово піднімали це питання. За останні півроку ми робили більше 10 таких звернень - щодо посилення Нацполіціі в регіоні і по Нацгвардії. Ми цим займаємося дуже щільно", - запевнив він.
"На жаль, поки що рішення немає, але ми його дуже чекаємо", - додав постпред президента.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Як пояснив Бабин, "це повинно бути комплексне рішення" - в тому числі "і нашого керівництва, і керівництва МВС".
Відповідаючи на запитання, чи ведеРосія підривну діяльність на кордоні з Кримом, він констатував: "На жаль, це є. Ми не можемо озвучувати деталі, але там ведеться дуже активна підривна діяльність. Ситуація дуже погана".
Крім того глава комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко заявила в своєму Facebook про те, що на півдні Херсонської області склалася небезпечна ситуація. За її словами, має місце "постійна підривна діяльність" окупантів. Одночасно "присутність силовиків (України. - Ред.) поблизу окупованого Криму мізерна".
Таке рішення ухвалив Третейський суд в Гаазі, йдеться в документі прес-релізу.
"23 березня 2018 року, проконсультувавшись зі сторонами, склад арбітражу оголосив про закінчення слухання справи згідно зі статтею 29 (1) Арбітражного Регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 року. 2 травня 2018, порадившись, склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності та збитків", - йдеться в повідомленні. Також в судовій ухвалі зазначається, що Росія несе відповідальність за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.
Варто відзначити, що таке рішення стало першим в історії, за яким Росія змушена виплатити компенсацію в результаті анексії. До суду на РФ подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа. Третейський суд підтвердив свою юрисдикцію у справах про майнові відносини в Криму влітку 2017 року. У Росії рішення не визнали, після чого почали просто ігнорувати розгляд справи.
На аеродромі "Бельбек" будують другу злітно-посадкову смугу