Найскладнішим психологічним відхиленням досі вважається шизофренія. Все тому, що її природа до кінця не вивчена, а поява буває настільки раптовою, як наприклад аварія на вулиці зі спокійним рухом.
Спочатку це просто незадоволення життям, соціопатія, а потім пацієнт просто замикається у власному світі. Вкрай важливо вчасно помітити, якщо із вашим знайомим, чи родичем щось не так. Основні симптоми шизофренії такі:
Різкі рухи


Людина відрізняється занадто дивною мімікою, часто змінює поведінку. Можуть тремтіти кінцівки і куточки губ.
Подалі від світу


Соціальна ізоляція – перший тривожний дзвіночок. Невідомо, чи сама шизофренія призводить до зменшення кількості соціальних контактів, чи соціальна ізоляція виступає як один з факторів, що провокують розвиток цієї хвороби. В будь-якому випадку хворий втрачає інтерес до життя і звужує коло спілкування до мінімуму.
Проблеми з гігієною
Таким людям байдужі всі правила і норми, що може бути викликано як загальної апатією, так і щирим нерозумінням того, а навіщо це взагалі робити. Багато в чому залежить від ступеня соціальної ізоляції.
Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання
Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу
Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон
Сивина - не перешкода: почалася активна мобілізація українців похилого віку, де знадобляться дідусі 60+
Слухові галюцинації
У 70 відсотків шизофреніків вони періодично виникають. Це стукіт, нерозбірливий шепіт і раптові звуки чи навіть конкретні голоси, які віддають накази до дій. Крім слухових, втім, можливі й інші типи порушення сприйняття: втрата пам'яті, зниження здатності до концентрації, непослідовність мислення.
Підвищена релігійність
Нічого поганого у вірі в Бога немає. Тут мова про фанатизм, не без чіткої впевненості, що тільки так і повинно бути. Проявляється нетерпимість до інших точок зору, якщо вони відрізняються від думки пацієнта.
Важливо! При наявності одних тільки цих симптомів все ж недостатньо для постановки діагнозу. Говорити про шизофренію – справа фахівців, тому не слід вдаватися до оціночних суджень. Але переконати сходити до лікаря все ж не завадило б.
Дивіться: найстрашніші психологічні відхилення (18+)