В Україні хочуть внести деякі зміни в календарний список свят.

Відповідну заяву зробив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає "Главред".

Щодо травневих свят, він запропонував перенести відпочинок українців з 9 на 8 число. Крім цього, перейменувати "Міжнародний жіночий день" 8 березня на "День боротьби за права жінок", а також позбавити його статусу "вихідного".

1 травня хочуть перейменувати на "Свято праці". Раніше він називався "Днем міжнародної солідарності трудящих". Однак, позбавляти українців відпочинку не будуть.

Популярні новини зараз

В Україну повертається жорсткий карантин: які обмеження чекають на українців

Тіну Кароль "присоромили" в прямому ефірі через Ірину Білик: попросили забрати слова назад

"З сумом пишу...": у Великобританії готуються до поховання 95-річної Єлизавети II - на 10 день

Як обрати телевізор?

Показати ще

"Зараз ми подали цей законопроект на затвердження Кабміну, але, на жаль, він поки що не затверджений, так як він отримав зауваження з боку Міністерства культури", – розповів В'ятрович.


Відео: свята 2018


З цього приводу проводитимуться широкі консультації з громадськістю та міністерством, щоб можна було подати цей законопроект як урядовий.

"Якщо цього зробити не вдасться, то маємо вже підтримку значної кількості народних депутатів, тому будемо подавати його як депутатський законопроект", – підкреслив він.

На думку В'ятровича, цей крок розцінюється, як продовження декомунізації, тому що українці не повинні жити синхронно з окупантом.

Як повідомляв портал "Знай.uа", новорічні свята в цей раз укоротити на один день. Українці зможуть відпочити з 30 грудня по 1 січня, а також з 6 січня по 8 число включно.