31 травня, наступного дня після того, коли стало відомо, що "вбивство" російського журналіста Аркадія Бабченка - це інсценування СБУ, з'явилася перша інформація про затриманого спецслужбою підозрюваного в організації злочину та його "виконавця", який брав участь в інсценуванні.

Органызатором виявився директор українсько-німецького СП Шмайсер і помічник колишнього нардепа від Партії регіонів - громадянин України Борис Львович Герман.

Це випливає з повідомлення на сторінці у Facebook прес-служби Шевченківського районного суду Києва, в якому йдеться про те, що надійшло клопотання про обрання Герману запобіжного заходу у вигляді арешту за підозрою у злочинах, кваліфікованих за ч.1 ст.14, ч.3 ст. 27, ч.3 ст.258 КК України (організація приготування до терористичного акту, тобто до застосування зброї з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, за попередньою змовою групою осіб, що призвело до загибелі людини).

Інформацію про особу підозрюваного підтвердив також його адвокат Євген Солодко на своїй сторінці у Facebook. Цікаво, що фірма цього адвоката, захищає також Олександра Єфремова і Юрія Крисина.

Згідно з повідомленням Солодка, Герман - виконавчий директор українсько-німецького СП Шмайсер, яке "має давні виробничі відносини з Міністерством оборони України".

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Показати ще

Адвокат також заявляє, що, "судячи з документів", замовник вбивства так і залишився невстановленим, а в розмовах його клієнта з "кілером" йдеться про те, що його квартиру і завод за останні півроку нібито неодноразово обшукувала СБУ, "зі співробітниками якої довелося поділитися - у протоколі згадуються 70 тисяч доларів ".

Крім того, за словами адвоката, у листуванні в месенджерах мови про вбивство немає, а сам "кілер", який вже брав на той момент участь у спецоперації СБУ, імовірно, намагався спровокувати його клієнта. Солодко також зазначає, що мотив, через який його клієнт міг би організовувати вбивство, не встановлено.

За даними українських журналістів, Борису Герману 50 років, людина з його паспортними даними дуже схожа на людину, відео затримання якої за підозрою в організації вбивства Бабченка оприлюднила СБУ.

Також, за інформацією журналістів, Герман очолює не лише Шмайсер. Він також є директором і співзасновником кількох компаній, у тому числі ТОВ Приватна справа-2000, що спеціалізується на оптовій торгівлі, ТОВ Ресторатор, що спеціалізується на нерухомості і оренді, і ТОВ Право, що надає юридичні послуги.

Крім того, журналісти повідомляють, що Герман був помічником народного депутата 5-го скликання від Соцпартії Михайла Гончарова і депутата 6-го скликання від Партії регіонів Ігоря Плохого.

Причому адвокат Германа стверджує, що його клієнт "відомий своєю волонтерською діяльністю для потреб АТО".

Нагадаємо, під час брифінгу голова СБУ Василь Грицак не розкрив ім'я підозрюваного в організації вбивства Бабченка і називав його "громадянин Г.". Він також оприлюднив відео передачі грошей організатором вбивства його "виконавцю", який насправді співпрацював з СБУ. За словами Грицака, громадянин Г. отримав від російських спецслужб на вбивство Бабченка $40 тисяч, з яких $10 тисяч він залишив собі, а $15 тисяч передав як завдаток за вбивство.

Грицак повідомив, що організатор замаху на Бабченка говорив про необхідність "усунення" 30 людей на території України. Він зазначив, що спецслужбі відомі деякі прізвища потенційних жертв, але відмовився їх назвати.

Також, за даними СБУ, громадянин Г. повинен був здійснити в Україні нелегальну закупівлю великої кількості зброї та боєприпасів за гроші російських спецслужб, "з метою закладки таких баз зі зброєю і боєприпасами на території центральної частини України".

За словами Грицака, у замовлення спецслужб РФ входило 300 автоматів Калашникова, сотні кілограмів вибухівки, необмежена кількість патронів, боєкомплект для АГС (автоматичних станкових гранатометів - ред.), мінометні міни та інше.

Повідомляється також, що Борис Герман проходить як підозрюваний в іншій кримінальній справі. Йдеться про незаконне виключення іншого власника компанії Шмайсер Валерія Павлюка, який володіє 40% акцій, також Германа звинувачують у підробці документів. Ініціатором цієї кримінальної справи, порушеної у вересні 2017 року, став Павлюк. У цій справі Герману обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, термін його дії закінчився 27 травня 2018 року.

31 травня під час засідання суду, який обирав йому запобіжний захід, Борис Герман заявив, що співпрацює з українською контррозвідкою.

"Я співпрацюю із внутрішньою розвідкою з виявлення на території України дій Росії для зміни української влади. Контррозвідка дала мені можливість і повноваження вивчати зв'язки, тобто вивчати потоки грошей які приходять в Україну через кого і кому ...", - сказав Герман.

Він також стверджував, що його давній знайомий, який живе у Москві, займається організацією заворушень в Україні, і коли він про це дізнався, то звернувся у контррозвідку. Співпраця Германа з контррозвідкою нібито почалася півроку тому.

Герман заявив, що "виконавець" "вбивства" Бабченка - учасник війни на Донбасі Олексій Цимбалюк - був обраний контррозвідкою. "Цимбалюк був обраний для цієї місії контррозвідкою... коли він обирався на цю роль, всі знали, що він піде в СБУ... що буде інсценування, це все було відомо", - стверджував він.

За словами Германа "імітація роботи" була необхідна, щоб отримати довіру в Росії.

"Після цього вони надали нам список з тридцяти чоловік, який передали контррозвідці", - сказав він.

Герман стверджував, його співпраця з контррозвідкою задокументована, а СБУ та іншим правоохоронним органам про неї не повідомили, тому що є велика кількість "кротів у цих підрозділах".

В результаті суд все-таки прийняв рішення про арешт Бориса Германа до визначення суми застави.

Як "виконавець" співпрацював з СБУ

Ще 30 травня під час брифінгу, на якому оголосили, що Бабченко живий, генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що "кілер", який повинен був вбити Бабченко був "частиною оперативної комбінації" і буде проходити у справі в статусі свідка.

Водночас він відмовився відповідати, яким чином СБУ домовилася про співпрацю з людиною, яка повинна була бути виконавцем вбивства.

А голова СБУ Василь Грицак заявляв, що "виконавець" - колишній учасник АТО.

У свою чергу, журналіст Родіон Шовкошитний заявив на своїй сторінці у Facebook, що "виконавець" вбивства Бабченка - його друг, і що саме він повідомив спецслужбі про замах, що готується.

"Власне, те, що він пішов в СБУ - це і є та велика перемога, в якої сьогодні (30 травня - ред.) було так багато "батьків". До цього моменту ніхто нічого і не знав. Якби на його місці опинився б інший хтось, тоді до Аркадія прийшов би реальний вбивця. І там вже як карта лягла б", - сказано в повідомленні Шовковшитного.

Він додав, що народний депутат Антон Геращенко своїми заявами мало не зруйнував легенду, що могло коштувати життя ветерану АТО, найнятому для вбивства Бабченка. Шовкошитний зазначив, що заяви нардепа суперечили словами дружини російського журналіста та знімку з його "трупом".

Як стало відомо, що "виконавець" - Олексій Цимбалюк

До того, як Герман заявив, що Олексій Цимбалюк був "виконавцем" вбивства Бабченка, про це написав сам Цимбалюк на своїй сторінці у Facebook.

Він заявив, що після того, як СБУ оприлюднила запис отримання авансу за вбивство без зміни його голосу, він не бачить сенсу "шифруватися".

Спочатку голова прес-служби СБУ Олена Гітлянська спростовувала, що Цимбалюк був "виконавцем" "вбивства" Бабченка.

"Це якась хвора людина. Не поширюйте дешевих фейків. На паркані люди можуть що завгодно написати", - заявила Гітлянська, припустивши, що заяву Цимбалюка зроблено, щоб "попіаритися".

Ще раз Гітлянська назвала інформацію про те, що Цимбалюк - "виконавець" "вбивства" на своїй сторінці у Twitter.

Однак лише через кілька годин Гітлянська на своїй сторінці у Facebook підтвердила, що Цимбалюк дійсно є фігурантом справи.

"Сьогодні помилково ввела в оману громадськість про роль Цимбалюка в спецоперації СБУ. Перепрошую, він дійсно є фігурантом справи. В запарці не вірно трактувала відповідь колеги про те, що поки не варто озвучувати прізвище в інтересах слідства. Хто не працює, той не помиляється. Ще раз перепрошую! ", - написала Гітлянська.

Боєць АТО, священик і волонтер.

За словами журналіста Родіона Шовкошитного, Цимбалюк - "колишній священик, монах, жив у горах, потім пішов добровольцем у Правий сектор" і воював в зоні АТО. Крім того, Шовковшитний додав, що до недавнього часу Цимбалюк був волонтером.

На сторінці Цимбалюка у Facebook теж згадується, що він був священиком, він також публікує відповідні фото, судячи з коментаря до них 2011 року.

Зазначимо, що 26 лютого 2018 року саме Цимбалюк облив зеленкою в палаті дитячого відділення Інституту серця в Києві організатора "тітушек" Юрія Крисіна, який брав участь у вбивстві журналіста В'ячеслава Веремія під час Євромайдану.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Борис Герман, який підозрюється в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка, заявив, що у фонді президента Росії Володимира Путіна є людина, яка відповідає за теракти в Україні.