Ціни в Україні невпинно ростуть і вони не найбльші порівняно з іншими європейськими країнами. Однак по співвідношення ціна-зарплатня, більшості українцям багато що не по кишені. Втім сподіватися на покращення та європейські зарплатине варто, адже експерти пророкують підвищення цін до світових.
Про це пише Politeka.
Як і раніше, аналітики Національного банку України впевнені, що зростання споживчих цін не перевищить 8,9% за підсумками року. Що, втім, все ще вище цільового коридору регулятора 6% ± 2 п.п.
Варто відзначити, що за даними Державної служби статистики в травні продуктові ціни стабілізувалися – навіть незначної зміни індексу чиновники не виявили. Переважно завдяки погодним факторам: в минулому році весняні заморозки підкосили урожай наших аграріїв.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Набагато повільніше, ніж раніше, росли регульовані ціни (тютюн, алкоголь), та й тарифи на послуги ЖКГ додавали в травні 2018 го повільніше, ніж рік тому.
З позитивних чинників в Нацбанку також відзначили сповільнення зростання цін на сири і продукти харчування з високим ступенем обробки, послуги та паливо. Хоча всі перераховані вище статті додали за рік від 11 до 16,5%.
За оцінками монетарного відомства, свою лепту в справу приборкання інфляційних процесів внесла і жорстка монетарна політика. Що, до речі, дає підстави чиновникам прогнозувати, що в 2019 році вони нарешті зможуть повернути зростання цін в цільовий коридор.
Заважати цьому знову будуть стрімко зростаючі доходи українців, які обертаються підвищеним попитом на товари і послуги, а також збільшенням витрат виробників на оплату праці працівників.
А ось про прийдешнє істотне зростання вартості проїзду в громадському транспорті Києва, який неодмінно обернеться парадом аналогічних підвищень по всій країні, в Нацбанку вважають за краще мовчати. Хоча очевидно, що це викличе лавинообразную реакцію. Як, втім, і анонсоване заправниками підвищення цін на паливо і, зокрема, скраплений газ. Якого влітку в Україні відчайдушно не вистачає через підвищений попит.
При цьому в Нацбанку не приховують, що тенденція збільшення вартості продуктів в Україні збережеться принаймні до тих пір, поки українські ціни не зрівняються із загальносвітовими.
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", киянам пообіцяли зниження цін на теплоенергію. Можливо наступного опалювального сезону тарифи зменшать на 29%.