У Міністерстві охорони здоров'я України пропонують скасувати щорічні медогляди для державних службовців.

Цю інформацію повідомила на своїй сторінці в Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, після прийняття законопроекту, держслужбовці зможуть вільно консультуватись у свого сімейного лікаря і проходити ті обстеження, які їм дійсно необхідні.

"Відправили на підписання проект наказу, який скасовує щорічні профілактичні медогляди держслужбовців. За умови узгодження документа з Національним агентством України з питань державної служби та Державним управлінням справами, ми втратимо ще один бюрократичний бар'єр. Державні службовці зможуть вільно, як і всі інші, консультуватися про стан здоров'я у свого сімейного лікаря і проходити дійсно потрібні обстеження", - написала Супрун.

Крім того, міністр підкреслила, що держслужбовці з 2003 року зобов'язані проходити медогляди в медустановах, до яких приписано їх заклад.

Популярні новини зараз

Стосується всіх споживачів: "Київводоканал" дав час до 30 квітня

"Росія може навіть...": коли закінчиться війна на думку математиків, тарологів та віщунів

Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня

Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками

Показати ще

"Хворий ти чи здоровий - якщо працюєш на держслужбі - змушений раз у рік проходити всіх лікарів без розбору, без права вибору медустанови і можливості відмовитися", - зазначила Супрун.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун радить у спеку відмовитися від солодких напоїв і вживати теплий чай замість холодних солодких напоїв. Про це вона написала у власному акаунті в Facebook.

"Холод, який нам передасть 100 грам морозива – несуттєво, адже ми важимо десятки кілограм. При цьому воно дасть нам енергію, а значить – тепло. Приємні відчуття від морозива пов'язані, насамперед, з його смаком. А свіжість від льоду або холодної води – з дією холоду на рецептори ротової порожнини і рятуванням нас від відчуття спраги", - зазначає Супрун.

Також портал повідомляв про те, що в Україні до 2024 року введуть обов'язкове ліцензування лікарів. Без ліцензії медик не буде мати права займати посаду.

Зміни на законодавчому рівні МОЗ планує запровадити в кінці цього року. Перехідний період триватиме 5 років, і вже після 2024 року лікарі без ліцензії не зможуть працювати. Кожен лікар буде мати особисте професійне портфоліо, фіксацію своєї історії медичної практики.