Робота за кордоном для українців може обернутися справжнім кошмаром. Про це розповів президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник. Він зазначив, що заробітчани можуть опинитися в рабстві.

"Роботодавець може їм не заплатити грошей, може забрати паспорт і змусити працювати як звичайного раба. Вони не можуть звернутися до офіційної влади, тому що вони нелегали. Ви повинні розуміти, що працюючи нелегально, ви випадаєте з легального соціуму і при настанні будь-якого інциденту, пов'язаного з травматизмом, ви опинитеся один на один зі своєю проблемою", – повідомив експерт.

У Національному банку України прогнозують, що трудова міграція буде залишатися активною в наступні 2-3 роки, а після цього піде на спад.

"Безумовно, вони як робочі, мають інший статус, що і у випадку скорочення робочих місць, або інших проблем, їх можуть повернути в Україну. І потім – є конкуренція. І кожен з них потім буде під загрозою звільнення. Там дуже щільно заповнений ринок і наших фахівців там не чекають", – додав експерт Володимир Фесенко.

Популярні новини зараз

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників

"Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

Відзначимо, що зараз близько 2 млн українців працюють за кордоном, з яких 40% – у Польщі.

"За нашими оцінками, кількість українців у Польщі вже могла перевищити 2 млн. Звичайно, багато хто з них тут у зв'язку з конфліктом в Україні", – розповіла міністр з питань гуманітарної допомоги Польщі Беата Кемпа.

Варто відзначити, що на думку експертів, ухвалення скандального закону навряд чи відіб'ється на українських трудових мігрантах у Польщі. Так, кандидат економічних наук Алла Шлапак вказує на зростаюче від року до року число віз, виданих українцям у Польщі. За її словами, якщо в 2010 році Польща видала всього 180 тисяч запрошень, то в 2016-му – вже 1,3 мільйона. Згідно з даними експертів, в 2018 році Польща видасть українцям близько 3 мільйонів дозволів на роботу.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", заробітчани показали зворотний бік мрії про краще життя.