Стало відомо, що в Україні з 1 травня ввели нову систему надання субсидій на оплату послуг ЖКГ. За новими правилами, отримати допомогу від держави стане складніше. Уряд враховуватиме не офіційно прописаних мешканців, а ту кількість людей, що фактично проживають приміщенні.
Докладну інструкцію про те, як отримати від держави допомогу на оплату комунальних послуг опублікував в Facebook урядовий портал.
Для того, щоб отримати субсидії потрібно пройти наступні етапи:
- вказати в декларації тих родичів, які зареєстровані, але не проживають разом.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
- надати документ, що підтверджує їх проживання за іншою адресою.
- пройти перевірку Управління соцзахисту, під час якої будуть засвідчені умови проживання.
Варто вказати, що Україна щорічно виділяє мільярди гривень на подібні програми, але користуються ними не тільки ті, хто дійсно їх потребує, а й ті, хто приховує свій реальний дохід. Тільки за перші три місяці 2018-го заяву на соціальну допомогу оформили більше 2 млн українців.
Уряд затвердив, що всіх одержувачів субсидій повинні перевірити інспектори - чи відповідають реальні умови проживання сімей тим, які заявлені в документах.
Як додав заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко, в колишній системі надання субсидій була помічена тенденція, при якій члени сім'ї, які проживали разом і були зареєстровані в одному житловому приміщенні, знімали з реєстрації одного з них.
За його словами: "Як правило, це особи з найбільшими доходами. І інші члени домогосподарства отримували субсидії. Тобто вони продовжували залишатися однією сім'єю, фактично проживали за тією ж адресою, але такі маленькі маніпуляції дозволяли обходити систему і не враховувати доходи кого- то з членів сім'ї ".
Музиченко зазначив, що нова норма передбачає облік доходів не тільки членів домогосподарства, тобто тих, хто зареєстрований і фактично проживає в житло, а й членів їх родини.
"До членів сім'ї у нас ставляться чоловік і дружина, а також їхні неповнолітні діти. Таким чином, навіть якщо чоловік і дружина зареєстровані за різними адресами, доходи їм будуть взаємно включатися при зверненні за житловою субсидією. Якщо ми говоримо про те, що члени сім'ї , особливо чоловік і дружина, проживають за різними адресами, то тоді виникає питання принципу збереження сім'ї. Вони можуть так проживати, але у них не зникають взаємні права та обов'язки. тобто чоловік повинен підтримувати дружину, а дружина чоловіка. Якщо комусь із них не вистачає коштів для оплати комунальних послуг, то другий з подружжя повинен забезпечити таку підтримку ", - пояснив він позицію уряду.
Як повідомляв Знай.ua, у червні 2018 року розмір середньої субсидії по Україні знизився на 38,9% і склав 100,7 гривень у порівнянні з аналогічним періодом в 2017-м. В цілому за минулий місяць субсидії отримав 1 мільйон 609,2 тисячі домогосподарств.
Також Знай.ua писав про те, що на фоні економічної кризи вже до кінця року рівень інфляції у Венесуелі може досягти мільйона відсотків. Про це йдеться в повідомленні Алехандро Вернера - глави департаменту Міжнародного валютного фонду, що відповідає за західну півкулю.