Верховна Рада 19 жовтня проголосувала за законопроект, поданий Міністерством охорони здоров'я. Тим самим у країні дали старт медичної реформи. Свої голоси на її користь віддали 240 народних депутатів.

У МОЗ вже неодноразово стверджували, що зміни підвищать рівень медицини в країні, а кожен українець буде забезпечений усім необхідним. Фактично реформа скасовує безкоштовну медицину, і майже на всі послуги встановлюються розцінки.

Новий прайс на медичне обслуговування опублікувала нардеп Ольга Богомолець у Facebook, але він офіційно ще не затверджений. Реформа передбачає поділ медичних послуг на три види: повністю безкоштовні, частково оплачувані державою (так звана співоплата) і платні.

Основні види медичної допомоги

Після впровадження змін, без грошей пацієнт зможе отримати допомогу тільки в екстрених випадках - невідкладна допомога, первинна медична допомога, паліативна допомога. Це означає, що сподіватися варто лише на первинний огляд сімейного лікаря, видачу знеболювального для зниження больових симптомів, при важких і смертельних захворюваннях. Ветеранам АТО додатково безкоштовно покриють лікування бойових поранень. Повний пакет безкоштовних послуг щорічно буде встановлювати нове відомство - Національна служба здоров'я, а затверджувати їх буде Кабмін.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

Існує й інший вид допомоги - співоплата, коли частину грошей платить пацієнт, а іншу частину - держава. Ціни також установить Нацслужба здоров'я. Виняток введуть тільки для ветеранів АТО. Весь список додаткових послуг оплачується державою довічно.

Повну вартість доведеться заплатити за медичні послуги, які не будуть покриватися державою і входити в гарантований пакет. Але його ще так і не склали.

Вартість лікування

У документах, опублікованих Богомолець, вказується, що діагностика порушення ритму серця у дитини коштуватиме 65 тисяч гривень, репротезування двох клапанів серця - майже 190 тисяч гривень, аневризма серця - майже 154 тис. гривень, стеноз - більше 163 тисяч, а шунтування аорти - 130 тисяч гривень. У них же вказана найдешевша хірургічна операція - видалення фурункулів, а й за неї потрібно викласти 7 тисяч гривень.

Травматологія, згідно з документами Богомолець, також буде недешевою. За відкриту рану ліктя пацієнт заплатить 54 тисячі гривень, а забій коліна вже потягне на 71 тисячу гривень.

Головні зміни медичної сфери

Реформа передбачає, що лікарі будуть отримувати більше грошей, якщо обслуговуватимуть більше пацієнтів. Працюватиме принцип "гроші ходять за пацієнтом". Українець зможе вибрати сімейного лікаря і укласти з ним декларацію, зареєструвавшись в електронній системі охорони здоров'я E-Health.

Введуть в Україні таку міжнародну практику, як європейські протоколи лікування. Вони покликані регулювати методи лікування і ліки, які виписує лікар. Це означає, що до пацієнта з пневмонією прийде лікар додому і випише жарознижувальні з антибіотиком. На сьогоднішній день з таким захворюванням покладуть в стаціонар.

Очікують зміни і бригади швидкої допомоги. У них увійдуть парамедики. Нові бригади будуть відрізнятися "скороченим" рівнем підготовки.

Крім того, українців ознайомлять з "телемедициною" - наданням консультацій жителям віддалених сіл по інтернету. Діагноз зможуть поставити лише після того, як віддаленому лікарю перешлють з сільської амбулаторії всі дані про пацієнта.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Верховна Рада підтримала введення медичної реформи, але остаточну версію законопроекту затвердили з поправками.