У столиці нещодавно з'явився Ситуаційний центр забезпечення кібернетичної безпеки, створений на базі Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави. Відкрив його голова СБУ Василь Грицак.
За словами очільника відомства, ще минулого року доставили все необхідне технічне та програмне забезпечення для першого етапу Угоди про реалізацію Трастового фонду Україна-НАТО з питань кібербезпеки:
"Минулого року фахівці Служби зафіксували та відбіли понад п’ятдесят кібератак різного ступеня потужності, окремі з яких за руйнівними наслідками могли бути набагато гіршими, ніж славнозвісний "Petya-A", - повідомив він.
Голова СБУ підкреслив, що у такий спосіб вдасться вберегти від ймовірних загроз для всіх систем та об'єктів інфраструктури країни, у першу чергу – урядових та банківських установ.
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
"Ми з іноземними партнерами чітко усвідомлюємо, що без співпраці та обміну досвідом, неможливо ефективно протидіяти російській агресії у кіберпросторі", - додав Грицак.
Силовики також подякували представнику офісу НАТО за надану підтримку і пообіцяли незабаром створити лабораторію комп’ютерної криміналістики, яка буде попереджати та аналізувати дані щодо кібератак.
"Будь-який представник великого, середнього та навіть малого бізнесу може звернутися до центру за консультаціями та допомогою", - запевнив голова СБУ.
Дивіться: Презентація Ситуаційного центру забезпечення кібернетичної безпеки СБ Ураїни