В Україні існує гострий дефіцит низки фахівців, насамперед це стосується робочих напрямків.

Причиною стали два чинники: загальне зменшення кількості робітників, у зв'язку з тим, що трудові професії вважаються не престижними, а також міграція кращих профі за кордон на заробітки, пише Politeka.

Тим часом попит на робочі руки в Україні постійно зростає.

За словами HR-експерта Тетяни Пашкіної, ринок потребує різноробочих, будівельників, каменщиків, малярів, слюсарів, столярів, плотників, сантехніків, монтажників, а також виробничих працівників, швачок та інших фахівців.

"За останній рік кількість вакансій збільшилася втричі, однак наймачі не можуть знайти потрібних людей, на ринку просто немає таких фахівців", — наголосила вона.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Про дефіцит робочої сили говорять і в самих компаніях. Водночас, роботодавці жаліються і на низьку кваліфікацію фахівців, яких все ж таки вдається знайти.

Як зазначила фахівець по роботі з персоналом автосервісу Юлія Миронець, дефіцит безумовно є, але він пов'язаний, насамперед, не з кількістю, а з якістю.

"Коли нам потрібні були додаткові співробітники, ми отримували з десяток відгуків на вакансію за день. Проте всього один-два кандидати із них підходили на потрібну посаду. При цьому навіть якщо людина підходила, часто її не влаштовував графік або інші умови компанії", — додала вона.

Президент Тьюторської асоціації України Сергій Вєтров пояснив, що молодь не хоче "працювати руками", тому профтехучилища нерідко починають навчати на юристів, замість механіків, щоб якось зводити кінці з кінцями.

Він зазначив, що на сьогодні стипендія в ПТУ складає 8-12 грн/день. На такі гроші складно прожити.

"Зараз склалася така ситуація, що між молодими некваліфікованими кадрами і старими професіоналами утворилася величезна прірва. По більшій частині, в цьому винна держава, оскільки вона не популяризує робітничі професії, душить бізнес податками і т. д. Тому немає нічого дивного в тому, що багато фахівців виїжджають працювати за кордон", — підсумував Вєтров.

Як повідомляв портал "Знай.ua", любителям подорожей запропонували вакансію мрії.