Перенесення дати не отримало свого підтвердження, а це значить що засідання Синоду Константинопольського патріархату щодо визначення автокефалії української церкви відбудеться в кінці травня. Про це на офіційній сторінці в Facebook повідомив представник УПЦ КП архієпископ Євстратій.
Крім того, він зазначив, що всім, хто коментує питання визнання автокефалії української церкви, слід врахувати зростання кількості провокацій з боку противників позитивного рішення питання.
Напередодні завідувач відділом філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович повідомила, що дата Синоду Константинопольського патріархату була перенесена на червень. Тоді вона висунула припущення, що це пов'язано з тим, що патріарх не дуже добре себе почуває або із-за виниклих в процесі труднощів консультацій з різними православними церквами.
Пилипович також уточнила, що протистояння всередині церкви існую, і не всі підтримують рішення про автокефалію УПЦ.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Петро Порошенко ще 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос щодо автокефалії православної церкви в Україні. А 22 квітня президент України повідомив про передачу відповідних звернень Вселенського патріархату і початку процедур, які необхідні для надання автокефалії Української православної церкви.
Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" активний опір Московського патріархату появи автокефальної Української Православної Церкви спровокують повну його ізоляцію від решти православного світу, подальший розпад і нарешті зникнення.
На думку аналітиків групи "Інформаційне опір", РПЦ зменшиться більш ніж удвічі, а слідом за Московським патріархатом її ряди неминуче покинуть православні церкви в Естонії, Молдові, а після - і в інших колишніх союзних республіках, зокрема там, де автокефалії чи іншої форми окремого існування від Москви ще немає.