Кілька днів тому на кордоні з Польщею в районі пропускного пункту "Шегині" затримали автивіста Майдана зі Львівщини Івана Бубенчика.
Два роки тому в одному з інтерв'ю він відкрито говорив, що стріляв по "беркутівцям" під час Революції Гідності, а саме 20 лютого 2014. Прокуратура тоді провела низку обшуків та викликала свідків на допит, але активіст це проігнорував, звернувшись згодом до суду.
Його привезли на Печерськ, де оголосили про підозру, хоча сам Бубченчик провини не визнає:
"Я знищував ворога, як захисник народу".
Популярні новини заразПоказати щеПенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Участь у Революції Гідності
Перед тим, як почалися буремні події 2014-го, працював тренером у дитячій школі риболовлі та спорту, інколи бував у Києві. Коли ситуація загострилася, вступив до 9-ї сотні Самооборони Майдану, наприкінці лютого знаходився біля Консерваторії і стріляв у силовиків, як сам пізніше зізнався – хотів змусити їх відступити.
"Була можливість у мене з Консерваторії спостерігати задню частину стели, де перебував "Беркут" і Внутрішні війська. Я вирішив лише двох… Чому вбити? Тому що командир не має можливості говорити, не має можливості віддавати накази будь-яким шляхом. Патрони в мене закінчилися, права сторона вже тікала, вони кидали все, що в них було. Я бачив, як вони тікали, бо ніхто не хотів віддавати життя за Януковича", - додав він.
Статус "підозрюваний" замість свідка
Прокуратура допитала Бубенчика вдруге, не повіривши у попередні його свідчення – мовляв, чогось там бракувало, пазли не складалися. До квітня 2018 року Бубенчик мав статус свідка у справі, але від 3 квітня його офіційно підозрюють у вбивстві 2-х силовиків та замаху на одного.
Йому інкримінують злочини, передбачені статтями 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу), статтею 115 (умисне вбивство), статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами) Кримінального кодексу України.
Чи можлива амністія?
Закон про амністію прийнятий Радою у грудні 2013-го передбачає звільнення звільняє учасників подій 2013-2014 років від відповідальності.
Але той факт, що активіст все ж таки справді міг відкрити вогонь по беркутівцям 20 лютого 2014 року " міг бути використаний насамперед як привід випустити озброєну роту і відкрити вогонь у самих протестувальників". Принаймні, такої версії дотримуються у ГПУ. Тобто навіть попри те, що Бубенчика хочуть взяти на поруки депутати, його доля досі лишається під питанням.
Дивіться: затримання активіста Бубенчика