Дві третини українців (64%) позитивно оцінюють вступ з 11 червня безвізового режиму з Європейським союзом, 5% - негативно, 31% - байдуже.

Відповідні дані опитування опублікувала Research & Branding Group.

Згідно з опитуванням, приблизний портрет противника безвізового режиму виглядає так: низький рівень освіти і достатку, пенсійний вік, проживання далеко від кордонів ЄС.

Рівень позитивного ставлення до того, що українці отримали можливість вільно в'їжджати в країни Євросоюзу, досить нерівномірно проявляється у різних груп населення країни:

- серед осіб працездатного віку (18-60 років) рівень тих, хто позитивно оцінює введення безвізу для українців вищий, ніж серед осіб пенсійного віку: у першій групі частка позитивних оцінок становила 71%, а другій — 46%;

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

- зростання рівня позитивних оцінок рішення про введення безвізу зростає по мірі росту рівня освіти українців: серед осіб із середньою освітою і нижче частка позитивних оцінок становить 52%, а серед осіб з вищою освітою — 75%;

- із зростанням матеріального достатку українців зростає і рівень позитивних оцінок ними рішення про безвіз: серед тієї частини населення, доходів якої не вистачає навіть на харчування, частка позитивних оцінок склала 35%, а серед тих, хто має можливість вільно придбати побутову техніку — 85%;

- найчастіше позитивне відношення до рішення про безвіз зустрічається серед жителів Західної (85%) і Центральної (65%), а рідше за все — серед жителів Півдня (55%) та Сходу (43%) країни.

Дослідження проводилося компанією R&B 15-24 червня 2017 року серед 1800 осіб по всій території України за винятком Криму та ОРДЛО. Помилка вибірки склала 2,4% при рівні довірчої ймовірності Р = 0,95.

Як повідомляв "Знай.ua", українських водіїв чекають зміни з водійськими правами і нові правила в'їзду в Євросоюз. З початком 2018 року "міжнародні" водійські права перестануть діяти на території ЄС.