В Україні виробникам алкоголю та тютюну заважає розвивати галузь та отримувати більші прибутки тіньовий ринок. З цієї причини влада має намір врегулювати продаж цих груп товарів на законодавчому рівні.

Про це повідомляє Politeka.

Мова йде про зареєстрований у Верховній Раді законопроект №6545, який передбачає запровадження електронних акцизних марок. Паперові акцизи контролювати набагато складніше, адже саме це стає лазівкою для незаконного бізнесу.

Найближчим часом створять спеціальну автоматизовану систему перевірки, за допомогою якої можна буле керувати оплатами податків, збільшити надходження до бюджету, а також боротися із фальсифікатом і контрабандою.

Втім, такі зміни до Податкового кодексу внесуть тільки у тому випадку, якщо законопроект отримає необхідну підтримку депутатів. Якщо нові акцизи ухвалять, то вже з осені можна буде відстежити пересування продукції від виробника до споживача.

Популярні новини зараз

Відключення світла у січні та лютому: до чого готуватись

Засипе снігом до 15 см: синоптики розповіли, якою буде погода в Україні на Новий рік

Енергетики не можуть відключити будинки: люди юрбою атакують бригади

Нечесна індексація: чому пенсіонери отримують менше, ніж повинні

Показати ще

Підприємцям доведеться закупити нове обладнання, щоб наносити унікальний ідентифікатор, адже без нього не можна отримати ліцензію. Якщо торговельні мережі порушуватимуть правила, то їм загрожує штраф у розмірі не менше 20 тисяч гривень.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Києві скасували заборону на продаж алкоголю у нічний час.