Сказ – це смертельна інфекція, яка передається людям при укусі заражених тварин. Майже завжди виступають джерелом зараження собаки.

Про це на своїй сторінці в соцмережі розповіла Уляна Супрун.

Інкубаційний період сказу триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Симптоми хвороби можуть проявити себе в будь-який момент цього періоду. Сказ смертельний. Однак правильна і своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися.

МОЗ закупило і передало в регіони понад 39 тисяч доз вакцин для профілактики сказу виробництва Франції. Також існують антирабічны імуноглобуліни/сироватки, які вводяться разом з вакциною проти сказу, якщо є підтвердження, що тварина заражена вірусом.

Популярні новини зараз

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Посмле укусу не варто чекати що хвороба себе проявить. Збережіть ці правила та дотримуйтесь їх якщо отримаєте укус від собаки.

Негайно і ретельно промити уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя.

Рану дезінфікують антисептичним засобом на основі спирту або йоду (перекис водню не допоможе).

Зверніться в найближчу медустанову. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов'язково повинні зробити щеплення.

Якщо є можливість, зверніться до ветеринарної служби з твариною, яка вас вкусила щоб перевірити його на сказ.

Завжди вакцинуйте від сказу домашніх тварин (собак і кішок).

Зробіть профілактичне щеплення, якщо ви безпосередньо пов'язані тваринами по роботі.

Пам'ятайте, що при укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Щеплення проти правця також доступні в Україні.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", популяція вовків, яка за останній час збільшилася майже вдвічі, стала реальною загрозою для мешканців Київщини.

Про це повідомили в державному "Київоблагроліс", запевняючи, що хижаки можуть почати шукати собі їжу поруч з будинками людей.

"У Київській області майже в два рази збільшилася популяція вовків. Цих хижих тварин вже помітили в районах області, де їх раніше не було, зокрема, у лісах Іванківщини. Навесні було зафіксовано збільшення звернень мешканців щодо нападів вовків на домашніх тварин", – йдеться в повідомленні.