Кожен автомобіліст хоча б один раз, але перевіряв можливості своєї машини і гнав по трасі, що є сили. Однак, прислів'я, до якої варто прислухатися всім, говорить: "тихіше їдеш - далі будеш". Перевищення встановленого швидкісного режиму - це одне з найпоширеніших порушень ПДР. Тому, щоб правильно оцінити і вчасно зреагувати на будь-яку дорожню ситуацію, перевищувати дозволену швидкість категорично не можна, пише Авто Інформатор.
Правила дорожнього руху та Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП) придуманий не дарма.
Цей список стягнень за порушення швидкісного режиму варто знати кожному водієві.
ПДР І ШВИДКІСНИЙ РЕЖИМ
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Існують основні обмеження швидкісного режиму:
- пункт 12.4 - в населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю не більше 50 км / год;
- пункт 12.5 - в житлових і пішохідних зонах швидкість руху не повинна перевищувати 20 км / год;
- пункт 12.6 - поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47 дозволяється рух зі швидкістю:
- автобусам (мікроавтобусів), які здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам - не більше 80 км / год;
- транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років, - не більше 70 км / год;
- вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, і мопедів - не більше 60 км / год;
- автобусам (за винятком мікроавтобусів) - не більше 90 км / год;
- іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком 5.1 - не більше 130 км / год;
- на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, що відокремлені одна від одної розділювальною смугою - не більше 110 км / год;
- на інших автомобільних дорогах - не більше 90 км / ч.
- пункт 12.7 - під час буксирування швидкість не повинна перевищувати 50 км / год.
Швидкісний режим на дорогах України також регулюється за допомогою знаків, які вказують рекомендовану швидкість на даній ділянці дорозі або обмежують її максимальний рівень. Такий спосіб регулювання швидкості є найбільш наочним:
- знак 3.29 - забороняється рух зі швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові;
- знак 3.31 - забороняється в зоні (населений пункт, мікрорайон, зона відпочинку тощо) рух із швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові;
- знак 4.16 - рух з не меншою швидкістю, ніж зазначено на знакові, але й не більшою, ніж це передбачено пунктами 4, 12.5, 12.6, 12.7 цих Правил;
- знак 5.30 - рекомендована швидкість. Зона дії знака поширюється до найближчого перехрестя.
- знак 5.49 - інформує про загальні обмеження швидкості на території України.
- знак 5.20.2 - початок додаткової смуги руху на підйомі або смуги гальмування. Якщо на знакові, встановленому перед додатковою смугою, зображено знак, водій транспортного засобу, який не може продовжувати рух по основній смузі із зазначеною або більшою швидкістю, повинен перестроїтися на додаткову смугу руху.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗА ПЕРЕВИЩЕННЯ ШВИДКОСТІ ДО 20 КМ / Ч
Якщо водій перевищив швидкість не більше ніж на 20 км / год (в порівнянні з максимально допустимим рівнем), то, згідно з КУпАП ст. 125, йому буде виписано попередження.
МІНІМАЛЬНИЙ ШТРАФ - 255 ГРИВЕНЬ
Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км / ч, згідно КУпАП ст. 122 частини 1, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 255 гривень.
МАКСИМАЛЬНИЙ ШТРАФ - 510 ГРИВЕНЬ
Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 50 км / ч, згідно КУпАП ст. 122 частини 3, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510 гривень.
Поняття повторного порушення швидкісного режиму в Адміністративному кодексі відсутнє. У зв'язку з цим, при кожному порушенні, з вас будуть стягувати повну суму штрафу, в залежності від рівня перевищення швидкості.
Як повідомляв портал "Знай.uа", під час розмови по мобільному телефону за кермом, оператор машини може спровокувати ДТП через дефіцит уваги. Варто запам'ятати, що розмови по мобільному під час руху - адміністративне правопорушення.
Також "Знай.uа" писав, згідно чинного законодавства, до велосипедистів висувають жорсткі вимоги і посилюють штрафи.