Депутати від партії “Наш край” внесуть до парламенту законопроект, що забороняє відключення від теплопостачання закладів соціальної сфери. Про це повідомив співголова партії Олександр Мазурчак.
Він переконаний, що потрібно заборонити постачальникам відключати підприємства ТКЕ, які опалюють суспільно важливі об’єкти, від газопостачання.
“Партія “Наш край” підготувала проект змін до законів, що запобігатимуть відключенню об’єктів соціальної інфраструктури та їхніх постачальників тепла від газу. Депутати від партії внесуть його до Верховної Ради”, – зазначив Олександр Мазурчак.
За словами співголови партії “Наш край”, сьогодні власники підприємств, які постачають газ, можуть на власний розсуд в будь-який момент залишити школи, садки та лікарні без тепла.
“Недосконале законодавство дозволяє сьогодні власнику облгазу чи міськгазу відключити у будь-який момент підприємство теплокомуненерго від постачання тепла за наявності боргу. Першими під удар попадають житлові будинки та об’єкти соціальної інфраструктури, які, не маючи боргів, залишаються узимку без тепла. Потрібно гарантувати безумовне постачання тепла у школи, садки та лікарні”, – зазначив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Він згадав нещодавню надзвичайну ситуацію у Кропивницькому, коли через дії керівництва ВАТ “Кіровоградгаз” дитячі садки та школи залишились без тепла.
“У розпал опалювального сезону, 27 листопада ВАТ “Кіровоградгаз” припинив газопостачання семи котельням теплогенеруючих підприємств, які мали заборгованість за газ. Понад сотня будинків, 3 дитсадки та дві школи на 3 доби залишились без тепла. Тільки завдяки зусиллям секретаря міськради Андрія Табалова та інших депутатів від партії “Наш край”, громадських активістів вдалось відновити тепло і зупинити гуманітарну катастрофу. Потрібний законодавчий механізм, який запобігатиме виникненню таких ситуацій у майбутньому”, – підсумував Олександр Мазурчак.
Як відомо, 27 листопада в Кропивницькому ВАТ “Кіровоградгаз” відключило від опалення 7 котелень, посилаючись на значну заборгованість з боку міста. Утім, міська влада проінформувала керівництво ВАТ «Кіровоградгаз» про те, що «безпосередньо НАК “Нафтогаз України” затримує підписання договорів реструктуризації та виділення номінацій газу для міських теплогенеруючих підприємств, що значно ускладнює їх роботу». У “Кіровоградгазі” інформацію проігнорували та вимкнули газ для 7 котелень, які опалюють житлові будинки, 2 школи та 3 дитячі садочки.