Укуси деяких павуків в Україні зазвичай є безпечними, проте зустрічаються і небезпечні екземпляри.
Ця інформація з'явилася на сайті лікаря Євгена Комаровського.
Він розповів, що через товсту шкіру, укус павука нічого не зробить дорослій людині. З дітьми ситуація дещо інакша.
Комаровський зазначив, що якщо вас вкусив павук, необхідно відразу ж прикласти до ураженої ділянки що-небудь холодне і дати потерпілому парацетамол.
"Якщо він вкусив руку або ногу, то, щоб попередити поширення отрути, треба ногу або руку в положенні лежачи опустити вниз. Також варто зняти всі прикраси з рук. Після чого потрібно забинтувати, починаючи зверху від ранки. Також потрібно забезпечити нерухомість кінцівки. При неможливості перев'язати ділянку – притисніть її і їдьте до лікаря", — розповів лікар.
Популярні новини заразПоказати щеГороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Також повідомляється, що після укусу, людині треба випити багато води. Комаровський радить ужити протиалергічний засіб.
"При укусі каракута або чорної вдови біль виникає через годину-півтори. Можуть виникнути такі симптоми як запаморочення, тремор, порушується робота м'язів, зокрема, дихальних та серцевих, потерпілому важко дихати", — уточнив Комаровський.
Чого не можна робити при укусі павука: накладати джгут, розрізати рану, годувати потерпілого, пити алкоголь.
Нагадаємо, що до поняття "медицина в Україні" дуже складно додати "сучасна" – незважаючи на спроби реформ лікарі досі отримують занадто низькі зарплати, препаратів і вакцин не вистачає. А ціна всього цього дуже висока – людське життя. Своїми думками з цього приводу поділився відомий лікар-педіатр Євген Комаровський.
Перше, чого не вистачає медичній сфері, на думку педіатра, так це відповідальності. При чому це стосується як звичайного фельдшера, так і чиновників, які приймають ключові рішення "зверху".
Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, чому політики так багато обіцяють і так мало роблять? Звідки ця звичка – пам'ятати свої "клятви" тільки до отримання мандату, або провладного крісла? На думку лікаря-педіатра Євгена Комаровського, більшість з них просто ризикують життями українців – так само, як щодня ризикує невмілий хірург в операційній.