Починаючи з вересня цього року, велосипедні доріжки будуть обов'язковими при будівництві нових і реконструкції старих вулиць у містах, а також на сільських дорогах.

З 1 вересня в Україні набудуть чинності нові Державні будівельні норми (ДБН), відповідно до яких проектування велосипедних доріжок і смуг під час нового будівництва та реконструкції доріг буде обов'язковим, повідомляє прес-служба Мністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Згідно з новим ДБН, велосипедні доріжки та велосипедні смуги слід влаштовувати на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон, на магістральних вулицях безперервного і регульованого руху, вулицях місцевого значення, селищних та сільських дорогах, що забезпечують під'їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об'єктів масового відвідування, відкритих автостоянок і гаражів.

За даними Асоціації велосипедистів Києва, у 2017 року дві третини (66%) велосипедистів у Києві рухалися тротуарами, порушуючи правила, і лише 34% по дорозі.

Популярні новини зараз

Україна може поринути у темряву: енергетики заговорили про блекаут

Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні

Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати

Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"

Показати ще

Раніше "Знай.ua" писав про те, як правильно обрати велосипед.

1. Навчіться їздити на велосипеді, якщо ви ще цього не вмієте. Це перший і найважливіший крок. Ви можете зробити це на будь-якому зручному вам за розміром велосипеді, але краще всього починати на односкоростном велосипеді з ножним гальмом, так як вам не доведеться піклуватися про перемиканні швидкостей і передньому гальмі.

2. Вибирайте гірський велосипед, якщо вам подобається їздити по купинах і бруду. Багато з цих автомобілів оснащені, принаймні, передньою підвіскою для поліпшення комфорту і рульового управління при їзді по нерівних поверхнях. Гірські велосипеди також можуть бути хороші для звичайної їзди по місту, так як вони володіють особливою стійкістю і добре справляються з подоланням бордюрів і подібними перешкодами. Новачкам також може здатися, що рульове управління гірського велосипеда простіше у використанні.

3. Подумайте про те, як ви будете використовувати велосипед. Якщо ви не плануєте виїжджати за простір асфальту, краще буде взяти гірський велосипед.

4. Якщо ви плануєте прикріпити до велосипеда кошик, сідлову сумку або крісло для дитини, вам потрібно переконатися, що каркас велосипеда буде сумісний з цими доповненнями. У багатьох магазинах є вже зібрані варіанти велосипедів з даними доповненнями, так що вам не доведеться думати, підійде каркас чи ні.