Незабаром харчування учнів у державних та муніципальних школах стане платним.

Згідно законопроекту №7314, який нещодавно внесли на розгляд Верховної Ради, запроваджується обов'язкове меню для всіх – з 1-го по 11-й клас, тільки от з місцевих бюджетів будуть виділяти всього 30% вартості сніданків і обідів, решту 70% - покривають батьки.

На даний час законом "Про загальну середню освіту" регламентується безкоштовне харчуванні дітей-сиріт, дітей із особливими освітніми потребами, а також учнів 1-4 класів. Пропонували ще й додати до переліку багатодітних і неповних сімей, але от школярів молодших класів виключити.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

За статистикою загальна кількість учнів складала 3,75 мільйонів, але харчуванням були забезпечені тільки 1,5 мільйона з них. Коли стартують ці нововведення, та у скільки родинам обійдеться шкільна їдальня, поки що не розголошують.

Складну ситуацію із забезпеченням учнівського меню свого часу доволі влучно охарактеризував переможець проекту "МастерШеф" Євген Клопотенко в одному з інтерв'ю:

"80% дітей не харчуються у їдальнях взагалі, із них 70% беруть із собою в школу бутерброди… Більшість дітей взагалі відчувають, що їх обманюють – кажуть, що "вчора була вермішель, а сьогодні запіканка із вермішелі…" Чи "я чергував у їдальні і бачив, як котлету, яка впала, підняли…" .Тому тут справа не лише у самих стравах – потрібно відновлювати довіру дітей, довести до ладу убиті приміщення їдалень. Діти просто не хочуть там їсти – для них краще піти десь на вулиці чи в переході і з’їсти свій бутерброд", - пояснив він.

Дивіться: чим харчуються діти у шкільних їдальнях

Як повідомляв портал "Знай.ua", новий закон "Про освіту" спровокував справжній скандал серед батьків.