Після спалаху кору Україні загрожує епідемія страшніша: лікарі попереджають про необхідність робити щеплення від дифтерії, причому не тільки дітям, а й дорослим.
Про це на своїй сторінці в Facebook пише відомий дитячий лікар Євген Комаровський. "Про ймовірну дифтерію заговорили навіть деякі великі начальники. Товариство з подивом дізналося, що робити щеплення від дифтерії треба не тільки дітям, а й дорослим", - пише він.
Вакцини для дітей і дорослих відрізняються: у "дорослих" доза (кількість речовини, що має посилити імунітет, - ред.) менша, як правило, удвічі.
"Ними прищеплюють не тільки дорослих, а й дітей "не зовсім раннього віку" - деякі вакцини, наприклад АДС-М, застосовують для імунізації людей старше семи років, інші, наприклад Бустрікс, - старше чотирьох років", - пояснив Комаровський і уточнив, що буква "М" в назві вакцини АДП-М якраз і вказує на те, що в ній міститься зменшена доза. Можливі такі написання: "DT" - вакцина від дифтерії і правця, "Td" - маленька буква "d" в назві означає в два рази зменшену дозу.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Вакцини для дорослих "тільки від дифтерії" на практиці не застосовуються. Реально використовуються або дифтерія + правець (DT), або дифтерія + правець + коклюш (DTP)", - подчернул медик.
Комаровський нагадав, що дорослих від дифтерії за правилами починають прищеплювати в дитинстві - три дози в перший рік життя, по одній дозі в 1,5 року, 6 і 16 років. Потім кожні 10 років - в 26, 36, 46 років і так далі.
Комаровський вважає, що питання про доцільність вакцинації від дифтерії не варто в принципі, оскільки однозначно потрібно робити щеплення. "Порада: якщо у вас є можливість купити вакцину для дорослих з кашлюковим компонентом - настійно рекомендую зробити щеплення і від коклюшу, особливо якщо в найближчі роки ви плануєте заводити дітей", - додав лікар.
Він додав, що вакцини для профілактики кашлюку бувають цільноклітинні і додатково очищені - "ацелюлярні". "Після семи років рекомендується застосовувати тільки ацелюлярні вакцини. Про літери: "DTР"- вакцина від дифтерії, правця та кашлюку; "DTаР"- вакцина від дифтерії, правця та кашлюку, але коклюш ацелюлярний; "tdap" - вакцина для дорослих від дифтерії, правця та кашлюку, коклюш ацелюлярний, зменшена доза коклюшу та дифтерії - оптимальний варіант, рекомендований дітям старше cеми років (з того, що є на ринку, цьому поєднанню букв відповідають "Boostrix" і "Adacel", - ред.)", - сказав Комаровський.
Відповідаючи на питання, що робити, якщо пропустили необхідні вакцинації в 26, 36, 46 років, Комаровський сказав: "Отримати одну дозу вакцини незалежно від того, 36 вам або 56 років. Якщо в дитинстві не прищеплювалися або не знаєте - щеплені чи ні , то потрібно отримати три дози - спочатку перша доза, через місяць - друга, через 6 місяців після другої - третя".
Комаровський про те, що таке кір і дифтерія
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про важливі правила, що допоможуть уберегтися від дифтерії.