На одному сайті оголошень з'явилось повідомлення про те, що президент України Петро Порошенко нібито підписав наказ про нарахування кожному українцю 3,8 тисячі гривень.
Про це повідомляє "Стіна".
Шахраї повідомили, що для отримання коштів необхідно зареєструватися на сайті та ввести персональні дані, серед яких реквізити банківської карти. Крім того, сама реєстрація також була платною. Для достовірності шахраї розмістили фейкові коментарі "щасливих отримувачів грошей з неба".
Довірливі українці повелись на цю аферу. Шахраї отримали доступ до банківських рахунків понад 180 довірливих громадян, які після втрати своїх грошей звернулися за допомогою в банк. Однак шансів повернути свої гроші у постраждалих майже немає.
"На жаль, кошти клієнтам повернуті не будуть, так як вони самі передали свої персональні дані. Банк безсилий", - розповів керівник проекту банку по взаємодії з правоохоронцями Сергій Гаврилюк.
Популярні новини заразПоказати щеІндексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Сьогодні кібер-шахрайство - один з найпоширеніших видів злочинності. За даними поліції, жертвами інтернет-шахраїв щодня стають близько 50 українців.
Популярними серед шахраїв залишаються афери з продажем речей. Наприклад, прес-служба Національної поліції в Одеській області повідомила про те, що недавно були затримані дві 20-річні дівчини, які залишали в інтернеті оголошення про продаж товару, якого у них не було.
Зловмисниці обіцяли своїм клієнтам відправити товар поштою після того, як отримають гроші на свою банківську карту. Отримавши переказ, дівчата "зникали" і переключалися на нову жертву.
Кіберполіція викрила чоловіка у скіммінгу банківських карток клієнтів автозаправок
Як повідомляв портал "Знай.ua", столичні правоохоронці затримали аферистів, які незаконно привласнювали чужі квартири, а потім продавали їх людям, котрі й гадки не мали про реальну історію помешкання.