На прилавках вже з'явилася рання полуниця першого врожаю та інші сезонні фрукти і овочі. Ціни "кусаються", але від покупки утримують не тільки вони – багато українців побоюються надмірної кількості добрив.
На столичних ринках вже торгують вітчизняної полуницею з Херсона за 150 грн/кг. Продавці пояснюють – ягода точно така ж, як буде влітку. Тільки зараз вона надходить у продаж теплиць, а не з відкритого грунту, тому й коштує дорого.
Але покупці побоюються не тільки цін, а й добрив. Це стосується і зелені, яка коштує значно дешевше молодих ягід і фруктів.
"Я купила цибулі трохи. Боюся, тому що можуть бути добрива – там нітратів повним-повно. Але трохи, може бути, організм переварить", – ділиться побоюваннями покупниця.
Дієтолог Сергій Антонюк пояснює: в невеликій кількості організм людини легко виводить нітрати.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
"Якщо ми беремо овочі-фрукти, то однозначно вони повинні бути свіжими. І вони повинні бути невеликих розмірів. Якщо вони невеликих розмірів, це говорить про те, що кількість нітратів у них невелика", – зазначив Антонюк.
При цьому дієтологи наголошують, що весняний авітаміноз – це міф. І будь-якою ціною вживати вітаміни не варто.
"Враховуючи, що люди бояться авітамінозу, вони хочуть поповнити організм вітамінами і мікроелементами. І навесні насідають на фрукти. Але у фруктах, крім того, що є велика кількість вітамінів і мікроелементів, ще є чимала кількість вуглеводів. Які при великій кількості вживання будуть відкладатися в жири", – застерігає Антонюк.
Тому зловживати ранніми фруктами і овочами не можна. Крім того, їх слід покупайть у продавців, яким довіряєте.
Портал "Знай.uа" нагадує, що у Києві зафіксовано випадок захворювання на ботулізм, від якого минулого літа загинули дев'ять людей після вживання в'яленої риби. Про це в четвер, 3 травня, розповів керівник столичної Госпродуктпотребслужбы (ДППЗ) Олег Рубан.