Влада боїться обговорювати проект пенсійної реформи з суспільством і хоче в черговий раз залізти до кишень українців. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив народний депутат України Сергій Тарута, коментуючи затвердження урядом проекту пенсійної реформи.

"Немає жодного публічного обговорення реформи. Влада боїться і знає, що люди їй не довіряють. А довіри немає тому, що влада весь час обманює людей. В Європі, куди ми так прагнемо, є принцип публічної політики. Перед прийняттям будь-якого важливого рішення його обговорюють з громадянським суспільством, експертами та громадськими організаціями", – підкреслив С. Тарута.

"У нас раніше вже провели реформу ЖКГ, яка ні з ким не обговорювалася. Вона звелася виключно до підвищення тарифів, до того, що українцям в черговий раз залізли до кишені. Ніхто нічого не реформував, якість комунальних послуг не покращилася. На цьому прикладі можна побоюватися того, що проект пенсійної реформи – це нова спроба зробити українців ще біднішими", – додав народний депутат.

За словами політика, пенсійна система потребує змін, але вони повинні стосуватися тільки тих, хто зараз тільки починає працювати або має вже значний трудовий стаж. Для таких працівників потрібно створювати можливості забезпечення собі гідної старості через недержавні пенсійні фонди або пенсійне страхування.

Як зазначив парламентарій, важливо, щоб Кабмін пояснив, за рахунок чого відбувається підвищення пенсій.

Популярні новини зараз

"Укренерго" і ДТЕК вводять нову систему графіків відключення світла

Дешевий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" зробили заяву

Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують

Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати

Показати ще

"Дефіцит Пенсійного фонду на сьогодні становить 145 млрд грн, а підвищення пенсій в 2018 році потребуватиме додатково 30 млрд грн. Уряд повинен сказати, звідки вони візьмуть ці кошти. Я побоююся, що вони знову хочуть це зробити за рахунок українського народу", – резюмував С. Тарута.