Про легалізацію зброї в Україні почали говорити одразу після чергового загострення на сході та кількох резонансних вбивств, як, наприклад, інцидент із колишнім російським депутатом. Втім, перспективи надання дозволів досі залишаються дещо туманними і обмежуються тільки обговоренням у лавах чиновників.
Про це повідомляє Politeka.
На думку керівника Наглядової ради ВГО "Українська асоціація власників зброї" Георгія Учайкіна, у політичних колах поки що не планують проведення референдуму з цього питання, хоча, за оцінками експертів, в Україні близько 5 мільйонів одиниць незареєстрованої зброї.
"Крім того, організація референдуму дуже дорого обійдеться. Це величезні витрати з бюджету… Правда в тому, що українські політики самого слова "референдум" бояться, як чорт ладану", - вважає він.
Учайкін підкреслив, що питання легалізації – це не тільки прийняття відповідного закону, а перш за все врегулювання обігу на ринку.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Конституція говорить, що кожен має право захищати своє життя. Але як це право реалізувати? Як на мене, тільки надавши громадянам право на збройний захист. У цьому тлумаченні зброя - просто інструмент реалізації прав людини", - додав експерт.
Відповідний документ вже три роки як намагаються розглянути у ВР.
Спочатку доведеться створити єдину систему потенційних власників, прописати процедуру попереднього навчання, умови складання іспитів на знання основ медичної допомоги та правил поводження зі зброєю.
І тільки після цього з'являться офіційні підстави на отримання ліцензії.
Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям пояснили перспективи легалізації зброї.