Міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує, що заплановане Національним банком стрес-тестування у 2018 році виявить потребу окремих банків в докапіталізації.

Про це повідомляє FinClub.

Fitch відзначає, що в цілому платоспроможність українських банків відновлена. "До кінця першого кварталу 2018 року більшість із 25 найбільших банків, які контролюють понад 90% активів сектора, відповідали нормативу достатності капіталу (10%)", - йдеться у звіті.

Оскільки у 2018 році НБУ планує провести оцінку якості активів та стрес-тестування 25 найбільших банків, то Fitch очікує, що кілька банків будуть мати потребу в докапіталізації.

"Окремі банки мають помірне резервне покриття реструктуризованих зобов'язань", - повідомляє агентство.

Fitch вважає, що банки з державним та іноземним капіталом мають більше можливості отримати допомогу від акціонерів, тоді як приватні банки більш обмежені у ресурсі.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Варто відзначити, що у Фонді гарантування вкладів та в стратегії розвитку державних банків оприлюднили плани на найближчий час, які вплинуть на бажання українців зберігати гроші у фінустановах.

Так, згідно з задумами, уже в наступному році жоден український банк не гарантуватиме повернення 100% вкладу. "Ощадбанк" продадуть в приватні руки, а загальна частка держави в банківському секторі скоротиться практично в два рази.

Паралельно з цим зросте і розмір гарантованого вкладу – суми, яку повернуть клієнту, якщо банк закриється.

Зараз українці мають право на повернення суми, яка не перевищує 200 тис. грн. Серед всіх європейських країн менший розмір гарантованого вкладу лише в Молдові.

З огляду на це, в наступному році гарантію можуть підвищити до 600-800 тис. грн.

Як в Європі: навіщо збільшувати суму вкладів

Як каже статистика Фонду гарантування вкладів (ФГВФО), українці в середньому тримають в банку 10 тис. грн. Всього близько 41 млн клієнтів зібрали на своїх рахунках 406,6 млрд грн. Кожен банк зобов'язаний сплачувати внески до Фонду, який в разі закриття компенсує клієнтам їхні вклади. Крім державного "Ощадбанку"- він не платить внески, але при цьому гарантує своїм клієнтам повернення всієї суми вкладу.

Останній раз гарантований розмір вкладу підвищували ще в 2012 році - до 200 тис. грн. Весь інший внесок - "згорає". Євродиректива № 94/19 / ЄС передбачає, що в європейських країнах повертати повинні до 100 тис. євро (за діючим курсом це більше 3 млн грн). Український Фонд в разі закриття банку поверне всього лише до 6,2 тис. євро, тобто майже в 16 разів менше. В результаті інфляції і девальвації, говориться в звіті Нацбанку, виникла необхідність збільшити гарантовану суму вкладу в Україні.

На даний момент з такою позицією погоджуються і в Кабміні, і в самому ФГВФО. "За певних спільних зусиль ми можемо вийти на поетапне збільшення суми гарантування до 600-800 тис. грн як мінімум в наступному році", - заявив на прес-конференції в кінці квітня директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін.

У Національному банку впевнені, що збільшення гарантій дозволить повернути довіру українців до банківської системи. Економічну кризу не пережили більше 80 банків, "чистка" ринку призвела до того, що тисячі українців втратили частину своїх вкладів.

І хоча "банкопад" вже позаду, але, згідно з офіційною статистикою, щорічно кількість вкладників скорочується. Спочатку 2016- го свої заощадження в фінустановах зберігали 44,7 млн ​​українців, зараз - на 3,7 млн ​​менше.

Цифра дня. Скільки грошей втратили російські банки в УкраїніНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що порівнюємо умови та зарплати українських заробітчан у Польщі та Чехії.