В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун продовжує руйнувати міфи і ділиться з українцями корисними порадами про те, як зберегти своє здоров'я. Напередодні осені і пори збирання врожаю чиновниця нагадала громадянам важливі правила, як вести себе на городі без шкоди для здоров'я. Все це Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.

"Хто хоча б раз у житті працював в саду або на городі, той пам'ятає, те сильне навантаження на тіло, яке дає така робота. Кілька годин за прополкою, риттям, збором та іншими турботами про урожай – гарне тренування для м'язів. Таку роботу називають агрофітнесом, адже навантаження іноді нагадують заняття в тренажерному залі.

Вчені вважають, що агрофітнес дає значну користь нашому організму. Втім, існує кілька небезпек, яких слід уникати при роботі в саду або на городі. З безумовних плюсів – це користь для психічного здоров'я. Більше часу на природі – менші ризики появи психічних проблем. Свіже повітря і зелень навколо сприяють зниженню рівня гормону кортизолу в організмі, що у свою чергу зменшує напругу і симптоми тривожності.

Крім того, робота на городі дає помірні і інтенсивні фізичні навантаження, про користь яких знають всі. Різні садові інструменти розвивають різні м'язи рук, ніг і спини. Тому їх можна вважати аеробними вправами на зміцнення м'язів.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Втім, в тренажерному залі заняття сплановані і циклічні. Коли ми працюємо на городі, зазвичай не продумуємо скільки разів присядемо, або скільки часу потрібно на відновлення. А "тренування" в основному однакові і одноманітні. Тому існують ризики отримати травму, біль у м'язах і суглобах. Таким чином, агрофитнес значно поступається справжньому фітнесу, і може навіть зашкодити.

Ще одна небезпека – бактерії. В землі живе збудник правця. Якщо він потрапить у відкриту рану, то є високий ризик захворіти. Щоб цього не сталося, слід кожні десять років робити щеплення від правця - вони безкоштовні і є в медустановах в кожному регіоні.

Крім того, не забувайте про захист від сонця і пийте достатньо води. Зазвичай робота у полі чи на городі займає багато часу, тому намагайтеся спланувати її в ранковий або вечірній час, щоб уникнути ризиків перегріву і отримання сонячних опіків. Працюйте в своє задоволення, рухайтеся і дихайте свіжим повітрям. Але не забувайте подбати про безпеку", - напіла в. о. міністра Супрун.

Нагадаємо, у Супрун відправили на карантин ще один медичний препарат.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Супрун розповіла, як стрес впливає на здоров'я.

Також "Знай.uа" писав, що Супрун розвіяла міфи про комп'ютери, зір і моркву.