Власниками більшості земельних ділянок, проданих іноземцям в Польщі в 2017 році, стали українські громадяни. Про це повідомляє ZN.ua із посиланням на Міністерство внутрішніх справ Польщі.

Усього минулого року іноземним громадянам було видано 224 дозволи на придбання 270 земельних ділянок загальною площею майже 23 га. 134 дозволи, або майже 50%, отримали українці. У 2016 році українці придбали 46% проданих іноземцям земельних ділянок.

Для купівлі землі, в тому числі лісових і сільськогосподарських угідь, громадянам країн, що не є членами ЄС, необхідно отримувати згоду в МВС.

В Україні з 2002 року діє мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Популярні новини зараз

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Показати ще

Незважаючи на рекомендації МВФ та інших міжнародних донорів, у грудні минулого року Верховна Рада схвалила закон про продовження мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення ще на рік – до 1 січня 2019 року.

У лютому Конституційний суд відмовився розглядати звернення народних депутатів про визнання мораторію неконституційним.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", стало відомо про несподіване потепління у відносинах між Україною і Польщею після скандалу з "антибандерівским" законом.

Глава Інституту національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек заявив про те, що влада вирішила піти на "примирення" і обговорити відновлення зруйнованих українських пам'яток.

Зокрема, мова йде про Монастир, меморіальний комплекс який був розбитий в 2015 році.

Шарек вважає, що Польщі і Україні потрібно шукати те, що їх об'єднує, поважати один одного і співпрацювати. Переговорами буде займатися Міністерство культури спільно з владою країни. Потрібно провести спільну ексгумацію на місці поховання, досліджувати, хто там похований, а потім вшанувати останки.

Відмітимо, Польща заявила про намір побудувати швидкісне шосе S12 до кордону з Україною.

Нагадаємо, восени поточного року Польща розпочне будівництво стіни на кордоні з Україною та Білоруссю через міграцію диких кабанів та поширення африканської чуми свиней.