Частину знайденої на Житомирщині військової техніки була продана легально.Про це заявив військовий прокурор Геннадій Рябенко.

За його словами, досудове розслідування триває за ознаками правопорушення ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України - за фактом розтрати державного майна на користь цивільних осіб-представників комерційних структур.

Військовий прокурор заявив, що було виявлено 196 одиниць техніки, і всі вони демилитаризованы, але на деяких машинах знищені номери вузлів і агрегатів.

Геннадій Рябенко розповів, що була отримана інформація про 17 одиницях транспортної техніки. Встановлено, що дана техніка, згідно з договорами, починаючи з квітня 2013 року по червень 2016 року реалізовувалася як непотрібне майно через Центр обліку надлишкового майна при використанні держпідприємств, які мають відповідні дозволи на реалізацію цієї техніки.

Також приблизно 30% техніки - 72 одиниці - реалізовувалися через Управління обліку надлишкового майна ЗСУ, через корпорацію "Укрінмаш" комерційним структурам. Тривають слідчі дії з метою отримання оригіналів документів, які підтвердять походження цих одиниць.

Популярні новини зараз

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Показати ще

Прокурор заявив, що слідство перебуває на початковій стадії. У даний момент встановлено, що знайдена техніка є демілітаризованою, ніякого озброєння або даних, щоб назвати цю техніку військової поки немає. І з 196 одиниць: 93 є транспортною технікою, 98 - причепи, КУНГи, цистерни, 4 БТР і 1 БРДМ.Також були вилучені окремі документи - договори купівлі-продажу, доручення, з яких виявлено, що придбання цієї техніки громадянином тривало як мінімум 6-8 років.

На території, де проводився обшук, виявили та іншу транспортну техніку, яка може бути подвійного походження - як Збройних сил, так і немає - перепродана іншими комерційними структурами, має знищені номери вузлів, агрегати шасі.

У той же час позаштатний радник президента України Юрій Бірюков стверджує, що масовий розпродаж військового майна Міноборони в часи прем'єрства Юлії Тимошенко відбувалася цілком легально.

Він уточнив, що у 2006-2008 роках були всі погодження Міноборони, яке на той час вважало, що Україні не потрібні тисячі одиниць техніки, і її потрібно продати. Сама продаж відбувалася у 2007-2008 роках - у 2007 продавали нерухоме майно, у 2008 - рухоме.

Також Юрій Бірюков стверджує, що є список, і тільки на декількох машинах збиті номери, більшість же машин з номерами вузлів і агрегатів, і по базі поліції встановили одну з машин, продану з армії в 2007 році.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав у тому, що в Житомирській області правоохоронці випадково розкрили масштабну схему розкраданням транспортних засобів і спецтехніки, коли з’ясовували обставини пошкодження магістрального нафтопроводу.

Геннадій Рябцев розповів подробиці