У вівторок, 13 березня, у Верховному Суді України повідомили, що в процесі розгляду суперечок про поділ майна подружжя необхідно враховувати наступні обставини: при придбанні майна; кошти, за які таке майно було придбано (джерело придбання); мета придбання майна, яка дозволяє визначити правовий статус сумісної власності подружжя.
У той же час в суді зазначається, що тільки у випадку, якщо придбання майна відповідало зазначеним критеріям, таке майно може бути визнане спільно нажитим і підлягає розподілу між подружжям на підставі ст. 60 Сімейного кодексу. Про це йдеться на сайті Національна Асоціація адвокатів України.
Наприклад, в один і той же день дружина продала свою придбану до шлюбу квартиру, а на виручені кошти придбала іншу квартиру, але вже у шлюбі. Також, якщо подружжя у шлюбі перебувало близько року і суду не було надано доказів того, що в період шлюбу подружжя заробило гроші на квартиру. Так що квартира, хоч і була придбана в шлюбі, однак покупка була здійснена за рахунок особистого дошлюбного майна дружини, а тому не може бути спільною сумісною власністю подружжя.
Крім того, є і інші випадки - пара до шлюбу заробила на майно або гроші на його придбання були подаровані батьками, але сам об'єкт майна, придбано в шлюбі. У такому випадку головне довести, що майно придбано на власні кошти одного з подружжя. Такими доказами можуть послужити розписки, договір зі спеціальної застереженням, в деяких випадках допоможуть свідчення.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Варто відзначити, що на таку правову позицію не можна розраховувати тільки на тій підставі, якщо один із подружжя не працював у період шлюбу. Так, придбане в шлюбі майно за гроші, зароблені чоловіком, буде належати обом з подружжя, оскільки все зароблене в шлюбі є спільною власністю подружжя. Відповідно, і майно, придбане на ці кошти, також вважається спільною власністю подружжя.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, які податки і мита доведеться заплатити при купівлі або продажу квартири або будинку відповідно до законодавства України. Юристи детально розповіли те, що повинен знати кожен українець.