Для кожного третього роботодавця в Україні найголовнішою є проблема відтоку кадрів. Про це повыдомляє РИА Україна.

При цьому, скаржиться на гострий брак кваліфікованої робочої сили представники як малого, так і середнього, і великого бізнесу.

"Потрібно не просто говорити, потрібно бити на сполох", – реагують на проблему соціологи.

Посилаючись на результати опитування підприємств, проведеного Нацбанком України, соціологи заявляють, що в четвертому кварталі 2017 року опитування показало, що 29% серед тих проблем, які вони бачать для розвитку бізнесу, для стійкості бізнесу, для його розширення, називають брак кваліфікованих кадрів, нестача робочої сили.

Популярні новини зараз

Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують

Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила

Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку

Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт

Показати ще

Ця проблема відчутна як для великого, так і для середнього та малого бізнесу — і це стосується практично всіх галузей. При цьому, масла у вогонь підливають і заробітчани, які з кожним днем все більше покидають країну.

На сьогоднішній день експерти виділяють два фактори, які змінили міграційні потоки. Перший: українців виштовхує з країни не тільки бідність, але бажання жити краще — "не тільки з точки зору роботи і заробітку, але і з точки зору особистої безпеки, з точки зору комфорту, інфраструктури...".

Другий фактор - орієнтація молоді на отримання конкурентної освіти за кордоном.

"І ми прекрасно розуміємо, що кожен другий... з освіту за кордоном навряд чи повернеться в Україну", - резюмувала соціолог.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", працювати за кордон виїхало вже приблизно 1,3 мільйона людей в період з 2015 по 2017 рік. Більшість громадян вважають заробляти до Польщі і Росії.

У Мережі з'явилася карта трудової міграції українців, яку створила Державна Служба Статистики України.

Як повідомляє статистика, 70% мігрантів - чоловіки, які живуть в сільській чи міській місцевостях. З них 26% у віці від 40 до 49 років.

16% виїхало для того, щоб отримати вищу освіту за кордоном. Більшість студентів вибрали Великобританію і Ізраїль.

43% виїжджають в інші країни на 1-3 місяці. Безвізовий режим, який ввели в червні 2017 року, дозволяє громадянам України залишатися 3 місяці на території Шенгенської зони. Для того, щоб продовжити перебування необхідний спеціальний дозвіл.

Більшість мігрантів (75%) знаходять роботу за кордоном за допомогою друзів, родичів або знайомих.