Сьогодні, у четвер, 5 липня, у Верховній раді України поставили на голосування скандальний законопроект №6688, який дозволить блокування будь-якого сайту на території країни без санкції суду, пише Політека.
Про це повідомила екс-заступник міністра Мінінформполітики, медіаексперт Тетяна Попова, продемонструвавши вписаний до порядку денного новий пункт:
"Додали до порядку денного вже вночі", - каже вона.
Активістка зазначила, що, швидше за все, законопроект стане аналогом "роскомнадзора".
"Висока ймовірність, що вже сьогодні до вечора, ми отримаємо одночасно: досудове блокування будь-якого сайту (можливо, саме вашого чи ваших улюблених сайтів антикорупційних програм), український аналог "роскомнадзора", а також неможливість надалі обговорювати аналогічні дії будь-якої гілки влади, тому що це підпаде під пункт нового закону", — вважає Попова.
Популярні новини заразПоказати щеГороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Зазначимо, що комітет ВРУ з питань національної безпеки і оборони схвалив проект закону про протидію загрозам національній безпеці в інформаційній сфері. Як відомо, депутати рекомендували Верховній Раді прийняти законопроект у першому читанні, а після - повернути документ на доопрацювання.
Деякі норми в даному законопроекті викликали чимало критики. Так, документ пропонує дозволити Службі Безпеки України блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу вже не тільки за рішенням суду, але й на підставі рішення прокурора, слідчого (при погодженні з прокурором) або Ради національної безпеки і оборони.
Блокування такого роду можна буде здійснити на 48 годин. За цей час слідчим органам необхідно отримати рішення суду на блокування або ж зняти його.
Як відомо, закриття російських інтернет-ресурсів стало, по суті, першим обмежувальним заходом у вільному українському інтернеті. На думку українських правозахисників, заборона не допоміг припинити поширення пропаганди, однак стало серйозним обмеженням свободи в мережі.