Робота для українців в Європі зараз є доступнішою, ніж будь-коли раніше - українських працівників, як кваліфікованих, так і не дуже, раді бачити в Європі, а уряди різних країн роблять свою візову політику усе більш відкритою. Однак, є список професій, які доступні для українців, як ніякі інші.

За офіційними даними за червень 2018 року, одними з найбільш високооплачуваних спеціальностей в Європі зараз є різноробочі, обивники меблів, оператори зварювання і водії. Зарплатний рейтинг по країнам ЄС виглядає наступним чином:

НІМЕЧЧИНА

Зварювальник - 75000 гривень

Популярні новини зараз

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Різноробочий - 66000 гривень

Маляр - 44000 гривень

Робочий на заводі - 34900 гривень

Няня - 29000 гривень

ЧЕХІЯ

Обивщик меблів - 56000 гривень

Водій - 56000 гривень

Будівельник - 45000 гривень

Бетонщик - 42000 гривень

Працівник фабрики - 36700 гривень

ПОЛЬЩА

Обивщик меблів - 56550 гривень

Водій - 48800 гривень

Каменщик - 39500 гривень

Маляр - 37500 гривень

Монтер - 37000 гривень

Раніше "Знай.ua" писав про те, що якщо хтось думає, що заробітки в Європі – це лише гідна оплата праці та гарні мови, яких на Батьківщині не знайти, то дуже помиляється. Сучасні реалії показують набагато сумнішу картину. Торгівля людьми та справжнє рабство – ос чим може закінчитися спроба пошуків кращого життя.

Про черговий випадок трудового рабства розповіли у програмі "Особливий погляд" ("5 канал").

За словами координатора проекту з протидії торгівлі людьми благодійного фонду "Карітас Харків" Ігоря Тридуби, в таку халепу часто потрапляють заробітчани, які в обхід законів, намагаються нелегально влаштуватися на роботу. В такому випадку ніхто ніякої відповідальності за робітників не несе і ризиків тут дуже багато.

"Якщо ви не маєте трудового договору і ви погодилися на одну роботу – за кінцевим результатом ви можете отримати щось інше: у вас вилучають документи, обмежують у доступі до медикаментів, їжі, води, обмежують пересування, зв'язок з оточуючими, з рідними, близькими, – то ми можемо сказати, що це була торгівля людьми, сучасне рабство", – заявив фахівець.

При цьому, Тридуба наводить приклад, як українець потрапив у Польщі в трудове рабство.