За останні кілька років українці все частіше виїжджають за кордон на заробітки. Найпопулярнішою країною для трудової міграції залишається Польща. За інформацією польських властей, тільки за минулий рік офіційно отримали дозвіл на довгострокове перебування в країні близько 1,8 мільйонів українців. Крім того, в 2018 році там очікують понад два мільйони українських заробітчан. «Знай.ua» вирішив розповісти, чому українці їдуть працювати в Польщу, скільки можна заробити і які фахівці найбільш затребувані в країні.

Крім того, з 1 січня в Польщі посилили правила працевлаштування іноземців. Польська влада намагається всіляко стимулювати місцевих роботодавців влаштовувати на роботу поляків, а не іноземців, яким платять таку ж заробітню платню, як і полякам. Тому тепер польський роботодавець повинен надати владі докази того, що він не зміг знайти працівника з місцевого населення, а тому вдався до іноземної силі.

Робота за кордоном: як влаштуватися?

Існує два офіційних способа поїхати на роботу в Польщу:

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

1. Якщо в українця є біометричний закордонний паспорт, то він самостійно може зайнятися пошуком роботодавця на спеціалізованих сайтах, відправити свою анкету на вподобану вакансію. І якщо роботодавцю сподобається анкета претендента, то він відправить запрошення в Україну. Далі сторони повинні підписати спеціальний договір порядку. Крім того, працівникові доведеться пройти медичну комісію, а також прослухати правила безпеки.

2. Ще один спосіб - звернутися в спеціалізовану компанію, яка займається пошуком роботи для українців за кордоном. При цьому у такого підприємства обов'язково повинна бути ліцензія Міністерства соціальної політики на працевлаштування закордоном.

Робота в Польщі 2018: чому українці туди їдуть

Польща вже багато років очолює рейтинг найпопулярніших країн для трудової міграції. І це обумовлено рядом причин:

  • близьке географічне розташування по відношенню до України;
  • високий рівень зарплат;
  • простота отримання посвідки на місце проживання, якщо порівнювати з іншими європейськими країнами;
  • близький мінталітет поляків і українців;
  • високі соціальні стандарти;
  • якісна робота трудового законодавства, що дає можливо працювати українцям на рівні з поляками. У тому числі і отримувати однакову платню;
  • легальність перебування в країні.

Робота в Польщі без посередників 2018: як знайти легальну роботу

Варіант самостійного пошуку роботи в Польщі підходить для тих людей, які володіють польською або англійською мовами на високому рівні. Крім того, не зайвим буде і знання місцевого законодавства. Інакше реально наштовхнутися на шахраїв, яких в цій країні досить багато.

Сайти з пошуку роботи в Польщі, на яких можна шукати актуальні вакансії:

1. praca.pl;

2. infopraca.pl;

3. jobs.p;

4. jooble.pl.

Робота в Польщі без посередника: які документи потрібні і скільки коштує

Для того, щоб виїхати на роботу в Польщу потрібні такі документи:

  • закордонний паспорт;
  • запрошення від роботодавця;
  • робоча віза класа D, яка діє пів року;
  • дипломи, сертифікати для підтвердження своєї кваліфікації, якщо це потрібно.

Витрати на оформлення документів складають приблизно 3-4 тисячі гривень. При цьому сума може коливатися в залежності від обраної вакансії. Крім того, часто роботодавці надають житло і навіть робочий одяг. Харчуються працівники за свій рахунок. Якщо зайти на тематичний форум, то можна побачити, що відгуки рекомендують брати з собою на перший місяць 100-150 євро, щоб прожити до першо зарплати.

Після того, як закінчується термін дії трудової візи, українець може отримати Воєводський дозвіл, який дає право працювати в країні ще 12-36 місяців.

Найпопулярніші вакансії в Польщі

Найчастіше українці влаштовуватися на сезонні роботи. Тобто ті, які є актуальними від декількох тижнів, до декількох місяців. Наприклад, наші співвітчизники їдуть на сезонний збір полуниці, або для роботи на фермі, а також м'ясокомбінаті і в теплицях.

Найактуальніші напрямки для українців:

Будівництво. На такі вакансії беруть насамперед чоловіків. Наприклад, найчастіше актуальні такі вакансії, як будівельник, інженер, маляр, різноробочий (мінімальна зарплата - 500 євро).

Промисловість. Українець з хорошою освітою без проблем може влаштуватися на заводі, наприклад, зварювальником, електриком або технологом (мінімальна зарплата - 480 євро).

Сфера послуг. Тут знайдуться вакансії як для жінок, так і для чоловіків. Жінка може влаштуватися на роботу перукарем, візажистом, фахівцем з манікюру, косметологом, продавцем. Чоловіки - офіціантом, кухарем, охоронцем, касиром, вантажником (середня зарплата - 450 євро).

Сільськогосподарська галузь. У цьому секторі в основному затребувані сезонні працівники на фермах. При цьому планувати таку поїзду найкраще на літо, так як в цей час найбільше актуальних вакансій. Найчастіше сезонна робота найбільше приваблює студентів. Крім того, сюди можуть їхати без знання мови, так як на сезонних соборах дуже багато російськомовних, наприклад, білорусів (мінімальна зарплата - 400 євро).

Освіта і медицина. У Польщі не вистачає висококваліфікованих лікарів, тому українцю з профільною освітою можливо виїхати на посаду лікаря. Крім того, роботодавці пропонують переїжджати відразу подружжю, надають житло і високу платню. Дуже прибутково влаштуватися стоматологом або лікарем в приватну лікарню (мінімальна зарплата - 800 євро).

IT-сфера. Український фахівець без проблем зможе знайти гідну роботу програмістом, графічним дизайнером або верстальником. Але претендент на it-посаду в велику компанію повинен відповідати високим вимогам. В основному міжнародні підприємства шукають досвідчених фахівців з високим знанням англійської. Крім того, офіси таких корпорацій знаходяться в найбільших туристичних та культурних містах (Варшава, Краків, Лодзь та ін.) (Мінімальна зарплата - 900 євро).

Сфера перевезень. Українець з правами може влаштуватися водієм або дальбійником (мінімальна зарплата - 600 євро).

Догляд за дітьми. У Польщі затребувані українські жінки в якості нянь. Основні обов'язки досить прості: виховання дітей, їх навчання і т.д. (Мінімальна зарплата - 500 євро).

Робота на підприємстві. Дуже просто знайти роботу на дрібному підприємстві. Різні форуми наповнені подібними вакансіями. Так, наприклад, затребувані швачки, пакувальники. (мінімальна зарплата - 400 євро).

Легальна робота в Польщі для сімейних пар

Для сімейних пар є безліч можливостей працевлаштування в Польщі. Перш за все, варто згадати сезонні роботи, де необхідно збирати врожай. Також сімейні пари можуть знайти роботу пліч-о-пліч на складах, меблевих фабриках, м'ясокомбінатах і виробничих лініях, де необхідні різноробочі, а також в сфері послуг, наприклад, в закладах швидкого харчування або в ресторанах та готелях.

Роботодавці Польщі завжди намагаються йти на зустріч сімейним парам, надаючи можливості для спільного проживання.

На курортний сезон шукають переважно обслуговуючий персонал: барменів, офіціантів, кухарів, покоївок, аніматорів.

Офіційна робота в Польщі для українців: як не потрапити до шахраїв

Шахраї не вигадують складних схем. Вони користуються простими прийомами: пропонують клієнтові привабливу зарплату, яка набагато вища за середню, або укладають з ним договір на надання консультаційних послуг. При цьому говорять, що договір - це формальність, без якої неможливо йти далі. Людина підписує документ і потім, коли його "кинуть" з працевлаштуванням, не може нічого довести. Адже, за договором, консультацію він отримав.

Щоб не попастися на схеми шахраїв, слід дотримуватися простих правил. Перш за все, поцікавтеся у компанії, яка надає послуги, чи є у них ліцензія Міністерства. Крім того, це можна перевірити на урядових сайтах. Якщо ж представники контор будуть запевняти, що ліцензія не потрібна, то не варто вірити, а краще просто піти.

Обов'язково вимагайте докази того, що ви оплатили послуги компанії. І ніколи не давайте готівку з рук в руки. Офіційні підприємства завжди проводять платежі через банк.

Основні правила безпечного працевлаштування в Польщі:

  • Перевірка ліцензії компанії з надання послуг;
  • Всі документи, які оформляє представництво, повинні бути нотаріально завірені;
  • Вивчіть законодавство країни, в яку збираєтеся їхати. Особливо це стосюється оподаткування;
  • Нікому не віддавайте свої документи;
  • Не варто заздалегідь оплачувати послуги. Працівники установи можуть попросити оплату за відкриття візи або оформлення закордонного паспорта, якщо його немає. Не більше;
  • Закордонний паспорт краще оформлювати самостійно;
  • Різні пропозиції дешево влаштуватися за кордоном (типу оформити візу заднім числом, внести неправдиві відомості до реєстраційних документів, внести передоплату за майбутні послуги) повинні бути відразу відкинуті.

Робота в Польщі 2018: Як доїхати

Після оформлення всіх необхідних документів, варто подумати і про те, яким чином ви будете їхати в Польщу. Найшвидший спосіб - літаком. Але цей варіант і найдорожчий.

Існує і залізничне сполучення «Україна-Польща». Поїзд відправляється з Києва або Львова.

Але найекономніший спосіб - автобус. Маршрутки їздять з більшості великих міст, наприклад, Київ, Харків, Дніпро, Житомир, Миколаїв, Одеса, Херсон, Хмельницький, Львів, Вінниця, Суми та інші.