Отримати гарну роботу за кордоном українцеві цілком реально. Головне мати чітке уявлення, чого ви хочете, поставити собі мету, перелопатити пристойний об’єм інформації і, власне, оформитися з виїздом до далекої держави. Фінляндія – це досить перспективний варіант. Вакансії варіюються від будівельників і медиків, до працевлаштування інженером, лісорубом або масажистом. Знання фінської мови не завжди обов'язкове. Роботу в Фінляндії можна знайти через посередників. Вона буває постійна, тимчасова, сезонна, а також легальна або неофіційна. Що важливо враховувати при пошуку роботи в Фінляндії? Як працевлаштуватися так, щоб залишитися в країні надовго? Розглянемо найбільш поширені варіанти затребуваних професій в туристичній державі північної Європи.
Пошук роботи в Фінляндії: які умови і про що важливо пам'ятати
У Фінляндії для емігрантів висуваються досить жорсткі вимоги при прийомі на роботу. В першу чергу це стосується престижних і затребуваних професій із середнім і високим заробітком. Диплом і досвід роботи має велике значення, особливо, якщо ви претендуєте на кваліфіковану посаду. Що стосується мови, то при пошуку високооплачуваної роботи потрібно знати хоча б одну з трьох запропонованих мов: фінську, англійську або шведську. Уряд країни з юних років привчає своїх громадян піклуватися про своє майбутнє. Молодь за час канікул намагається набратися досвіду на тимчасовій роботі. Неповнолітніх школярів і студентів беруть на нескладні посади, не на повний робочий день.
Робота в Фінляндії для українців має ряд вимог. Поставтеся до цього питання структуровано і серйозно, щоб не упустити важливих моментів. Зверніть увагу на наступні аспекти при пошуку роботи в Фінляндії і безпосередньо при самій підготовці до виїзду за кордон.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
1. Дошка оголошень про вакансії знаходиться на сайтах з пошуку роботи за кордоном. Ви можете відвідати відповідний форум, почитати відгуки. Якщо є можливість отримати grant - скористайтеся ним. Робота за контрактом має ряд своїх переваг.
2. Документи. Резюме повинно виглядати пристойним, із досвідом роботи на такій же або подібній посаді. Зверніть увагу на зразок. Анкета для роботодавця повинна бути грамотно заповнена. Почитайте відгуки про посади і умовах. Важлива інформація, про повний пакет документів для виїзду: віза, довідка про оплату мита, поліс медичного страхування, закордонний паспорт та інші.
3. Для більшості професій у Фінляндії потрібно отримати посвідку на проживання. Виняток становлять: перекладач, викладач, тренер. Також посвідки на проживання не потрібно при сезонній роботі: при зборі ягід, грибів, гороху. Ще варіант: після отримання запрошення на роботу від роботодавця, вид на проживання не вимагається.
У Фінляндії є варіанти роботи для студентів на літо або як варіант виробничої практики. Існують різні сайти з підбору вакансій для студенткою аудиторії на сезон. На жаль, лише мізерний відсоток українців користується цим. Такий варіант відмінна можливість отримати досвід в обраній професії в прогресивній європейській країні, і вже з отриманим багажем штурмувати престижні компанії в нашій державі. Так як роботодавець з великим інтересом ставитися до молодого фахівця, який отримав знання і практикувався за кордоном, у перервах між навчанням у вузі.
Галузі і професії для українців в Фінляндії: від заводів до пароплавів і роботи на фермі
Насправді сфер для роботи в Фінляндії дуже багато. Вихідцю з України однозначно можна підібрати щось, згідно з бажанням, потребою і кваліфікацією. Наприклад, можна працювати на залізниці, тим більше якщо ви вже маєте стаж в нашій країні, то за кордоном влаштуватися реально, спершу не на найпрестижнішу посаду, але все ж. Так само ви можете отримати досвід на будівництві, на заводі або "зануритися" в сільське господарство. Так, там будуть звичайні робочі професії, але зарплата в таких галузях в Фінляндії значно вище, ніж у нас. Ще варіант податися в рибний промисел, надавати сантехнічні послуги. Популярна логістика та металообробка. Для тих, хто хоче відчути принади туристичного життя країни і спробувати сезонні професії - роботи в сфері туризму досить, наприклад, у готелях. Останнім часом став актуальним ресторанний бізнес. Хтось їде працювати різноробочим, для початку кар'єрного просування за кордоном такий варіант теж підійде.
Пройдемося по найбільш затребуваним професіям у Фінляндії. Безумовно, скрізь буде цінуватися кваліфікація та досвід. Але перелік вакансій на сайтах завжди дуже великий. Розглядайте, відсівайте і приймайте оптимальне рішення. Наприклад, у Фінляндії завжди потрібні: водій автобуса, програміст, покоївка, медсестра, кухар, системний адміністратор, геодезист, економіст. Також можна знайти роботу: автослюсарем, нянею, перукарем, лікарем, працівником з прибирання снігу, водієм таксі, зварювальником, учителем, гідом, поліцейським, доглядальницею, рятувальником, столяром, стоматологом, прибиральником, фотографом, моделлю. Як бачите спектр професій настільки великий, що кожному бажаючому знайдеться робота.
Із докладним переліком вакансій можна ознайомитися на сайті Міністерства праці Фінляндії або на інформаційних сайтах про пошук роботи за кордоном. Якщо ж вас зацікавила конкретна компанія, то сміливо дізнавайтеся контакти організації в інтернеті, там же зазвичай, є дошка оголошень із затребуваними професіями. Найбільш високооплачувана посада це кваліфікований фахівець у сфері медицини зі знанням кількох мов. Або посада бухгалтера, архітектора. Високо цінують програмістів.
Сезонна робота в Фінляндії - це доступний варіант поїздки на короткий період часу. В інтернеті багато програм, які пропонують громадянам України влітку збирати ягоди, наприклад, полуницю, брусницю, чорницю, журавлину. Збирання врожаю також може проходити восени або взимку, якщо ягоди знаходяться в парниках або теплицях, а також, коли потрібно збирати гриби. Умови для російськомовних громадян нормальні, зазвичай пропонують працевлаштування з проживанням. У сільському господарстві Фінляндія досягла успіху, тому пропозицій по збору врожаю достатньо. Вартість програми або попередні витрати на поїздку завжди обумовлюються роботодавцем, інформація зазвичай доступна на сайті.
Зарплата в Фінляндії: на що можна розраховувати
У Фінляндії немає чітко фіксованої заробітної плати. Її кількість залежить від регіону країни, від сфери діяльності та від самого роботодавця. Сума не перевищує 2000 євро, до вирахування податків. У 2017 році офіційна середня зарплата в Фінляндії становила 3 378 євро в місяць, але ця сума також позначена до оподаткування.
Які професії в Фінляндії вважаються найбільш високооплачуваними? Лікарі та інженери - багаті люди. Їх зп може становити до 15000 і 12000 євро на місяць, відповідно (до вирахування податків). Вигідно бути програмістом, будівельником, покоївкою. Пристойно заробляють викладачі, медсестри та архітектори. Офіціанти, електрики, охоронці та продавці отримують мінімальну заробітну плату. Самі громадяни Фінляндії не дуже хочуть працювати за мінімалку, звідси попит на такі професії серед приїжджих.
У туристичній країні величезну роль відіграють профспілки. Саме вони строго регулюють рівень заробітної плати своїх громадян і працівників, які приїхали працевлаштуватися в державу на сезон або за контрактом на довгостроковий період.
Фінляндія цікава країна. Багата на професії. Вона з радістю надає робочі місця людям з інших країн, але при цьому висуває певні вимоги: освіта, кваліфікація і досвід. Врахуйте ці нюанси при виборі роботи в даній державі.