У суботу, 7 липня, православні та грекокатолики традиційно відзначають свято Різдва Іоанна Предтечі, який передбачив появу Ісуса Христа, а потім хрестив його.
В цей день віруючі дотримуються посту - заборонено вживати жирну і молочну їжу. Також заборонено веселитися: про танці та співи в цей день потрібно забути.
Крім того, ви не повинні сваритися, з'ясовувати стосунки, злитися, заздрити і виявляти інші негативні емоції. Пориньте в одухотворений стан у цей день.
Віруючі не повинні виконувати роботу по дому - як і в будь-яке інше релігійне свято потрібно присвятити помисли Богу і духовному просвітництву, сходити до церкви, помолитися. Ножем теж користуватися заборонено - особливо при нарізуванні круглих овочів і фруктів (капусти, яблук тощо) - так можна взяти на себе гріхи вбивць Іоанна Предтечі. Це повір'я пов'язують зі смертю, яку прийняв пророк.
Кажуть, що якщо ви у першій половині дня 7 липня викупаєтесь у водоймі кілька разів - це змиє всі недуги.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Зазначимо, що з Різдвом Івана Предтечі пов'язано багато прикмет і забобонів. Наприклад, якщо за вами по дорозі увяжется біла собака - не проганяйте її. Вона принесе удачу і благополуччя у ваш будинок.
Також портал повідомляв про те, що Івана Купала - один з найдавніших і містичних слов'янських свят. Відзначають Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня. Це самий колоритний і найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят.
Свої витоки Купало або Купайло бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купали.
Але з часом, після прийняття християнства, Купало в деякій мірі трансформувався в церковне свято. Йдеться про народження Івана Хрестителя, яке святкується церквою 7 липня, або 24 червня за старим календарем.