За рік безвізового режиму українці так і не відчули всіх принад безвізового режиму, який був введений з країнами ЄС рік тому.
Про це повідомляє "Обозреватель".
Так, згідно з результатами опитування, більшість із них не скористалося цією "опцією" через відсутність грошей.
Зокрема, питання звучало так: "Рівно рік тому ЄС дав Україні безвіз. Ви відчули?". Проголосувало понад 3300 чоловік.
При цьому 40% читачів відповіли: "Як не було грошей на поїздки, так і немає". 36% підтвердили, що користуються безвізом.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
12% опитаних досі ще не отримали відповідні документи, а 11% очікують заходу в Україну лоукостерів.
Варто відзначити, що раніше стало відомо про рішення Канадського уряду, який на даний момент не розглядає введення безвізового режиму для українських громадян.
"Уряд Канади рішуче налаштований вітати в країні всіх відвідувачів та полегшувати їм подорож, проте поки не розглядає перегляд візових вимог для України", - повідомляється в документі. Зокрема, стверджується, що Україна поки що не відповідає безвізовим вимогам, які пред'являє Канада.
"У ці критерії входять соціально-економічні умови, міграційні тенденції, стан дотримання прав людини, ідентифікаційні документи та паспортний режим, а також можливість контролю за кордонами й ситуація з безпекою", - пояснюється в документі.
Нагадаємо, раніше канадський уряд заявив про готовність підтримати всіма способами суверенітет України, але надавати безкоштовно летальну зброю не буде. Відповідні дані оприлюднені у звіті Постійного комітету федерального парламенту з питань оборони:
"Уряд Канади відданий у підтримці України в її зусиллях з підтримання суверенітету, безпеки та стабільності, але не розглядає надання летальної підтримки у формі безоплатної передачі летального зброї від одного війська іншому", - зазначається в документі. Згідно з нововведенням, влада Канади залишає всі тісні дипломатичні контакти з українською стороною та буде сприяти в питанні військового обладнання.
У минулому році оборонне відомство країни закликало надати на потреби ЗСУ необхідне технічне оснащення. Пізніше про ризик блокування поставок Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin та ракет до них протягом 30-денного періоду заговорили в Конгресі США.
Крім того варто додати, що до міжнародної акції з дипломатичної ізоляції Росії підключилася Канада - вона висилає з країни чотирьох російських дипломатів. Першопричина дій канадського керівництва та ж, що і у колег з Великобританії, США й України. Це спроба вбивства імовірно російськими агентами в англійському Солсбері колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля.
Безвіз опинився під загрозою через корупцію в Україні.