Чотири роки тому, 5 липня 2014 року, о 13:00 бійцями-розвідниками 2-го батальйону Національної гвардії над міськрадою Слов'янська було встановлено український прапор.

Звільнення міст Слов'янська та Краматорська, які майже три місяці перебували під ворожою окупацією, стало черговою перемогою сил АТО над сепаратистськими бандформуваннями.

Тікаючи, окупанти залишили після себе величезні арсенали зброї російського виробництва і залякане нещасне місцеве населення.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

У звільнених містах поступово налагоджувалося мирне життя, почали функціонувати комунальні та соціальні служби.



Сьогодні виповнюється чотири роки з дня, коли українська армія після тривалої облоги зайняла стратегічно важливі міста Слов'янськ та Краматорськ.

Бої почалися в середині квітня, коли проросійські терористичні банди захопили ключові адміністративні будівлі міст. Потерпівши фіаско в Слов'янську озброєні банди бойовиків змушені були рано вранці 5 липня 2014 року залишити місто.

Робили вони це організовано, кількома колонами. Те ж саме зробили і бойовики з Краматорська, приєднавшись до колони втікачів зі Слов'янська терористів. Основні сили незаконних збройних формувань були переміщені до Донецька і Горлівки.

Вже в обід 5 липня над будівлею Слов'янського і Краматорського міських рад були підняті українські прапори. Після звільнення міст стало ясно – бойовики тікали в поспіху, так як залишили після себе величезну кількість зброї і боєприпасів російського виробництва, що стало вагомим і незаперечним доказом для тих, хто до останнього моменту не вірив у причетність Росії до військової агресії проти України.

З приходом українських військових міста почали повертатися до нормального мирного життя. 13 жовтня Краматорськ тимчасово став донецьким обласним центом – сьогодні Донецька обласна військово-цивільна державна адміністрація знаходиться саме тут.



Разом зі Слов'янськом та Краматорськом українські військові також звільнили Артемівськ (нині – Бахмут), Дружківку і Костянтинівку.

Зазначимо, що День звільнення Слов'янська від проросійських терористів відзначається 5 липня згідно з Постановою Верховної Ради України № 1069-VIII від 31 березня 2016 року.

Згідно пояснювальній записці до проекту постанови, звільнення Слов'янська та Краматорська є надзвичайно важливою подією в суспільно-політичному житті України, тому ця дата повинна святкуватися на загальнодержавному рівні.

Як повідомляв портал "Знай.uа", українські військові на Донбасі взяли під свій контроль важливі дороги, які напередодні вирвали з лап окупантів.