Вже досить скоро настане 32-річниця трагедії, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Як відомо, ця масштабна аварія відбилася негативними наслідками у багатьох країнах світу, особливо в Україні.
Аварія на ЧАЕС: історія
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції сталася в ніч на 26 квітня 1986 року. Аварія сталася під час експерименту на 4-му енергоблоці станції. Інженери проводили випробування реактора аварійної системи - можливість функціонування циркуляційних насосів на електроенергії, яку вже зупинений реактор продовжує виробляти ще деякий час.
Безпосередньо від аварії в перші місяці загинула 31 людина, ще 134 людини постраждали. З утвореної навколо станції 30-кілометрової зони відчуження евакуювали 116 тисяч чоловік. До листопада 1986 року над зруйнованим вибухом енергоблоком звели об'єкт "Укриття", термін служби якого складав 30 років.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
У 2012 році було розпочато будівництво нового укриття. Будівельні роботи по зведенню нового 110-метрового купола велися протягом 4-х років, і 29 листопада 2016 року рухома конструкція накрила четвертий блок Чорнобильської АЕС. Вартість арки склала 1,5 млрд євро.
За своїми параметрами (довжина 165 метрів і вага понад 36 тис. тонн) нове укриття над 4-м енергоблоком ЧАЕС стало найбільшою рухомою конструкцією в світі.
Не дивлячись на те, що інцидент на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався більше тридцяти років тому, але з тих пір у цій місцевості люди не живуть. Сюди лише зрідка заглядають знімальні групи і туристи. При цьому радіації з більшості районів Чорнобильської зони вже немає, але зберігається похмура, гнітюча психіку атмосфера. Будівлі на цій території занедбані, і можуть становити небезпеку для життя людини.
Жахливі наслідки катастрофи в Чорнобилі давно позаду, але сама ця територія залишилася наочним нагадуванням невідворотного покарання за людську дурість і безвідповідальність.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 26 квітня о 19:00 на Поштовій площі в Києві відбудуться виступи популярної української групи ONUKA, музиканта Микити Рубченко і народного оркестру Наона в честь 32-ї річниці Чорнобильської трагедії.
Крім того, вперше на великій сцені відомі музиканти зіграють саундтрек короткометражного фільму "Арка", який був знятий в 2016 році в Чорнобилі під час будівництва захисної арки для зруйнованого 4-го енергоблоку ЧАЕС.