В Одесі, під час святкування Гуморини, сталася надзвичайна подія: у центрі міста на учасника святкування впав фрагмент фасаду. Завдяки щасливому випадку молодий чоловік залишився живим. Від удару потерпілий втратив свідомість.
Йому на допомогу прийшли службовці Національної гвардії, які патрулювали вулицю. Вони надали йому першу допомогу і викликали швидку.
Молодий чоловік зараз знаходиться в лікарні під наглядом лікарів, стан його здоров'я задовільний.
За фактом події порушено кримінальну справу: правоохоронцям належить з'ясувати, хто ж винен у трагедії.
Надзвичайна подія сталася в самому центрі Одеси, на розі вулиць Садової та Преображенської. Камінь упав, нібито від сильного пориву вітру з будівлі, яка знаходиться в сумнозвісному не тільки в Одесі, а й далеко за її межами «кварталі Тарпана».
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Справа в тому, що на розі Садової та Преображенської знаходиться дві історичні будівлі - пам'ятки архітектури - Будинок Руссова і Будинок Лібмана. Зараз очевидці і співробітники поліції сперечаються, з фасаду якої саме будівлі звалився камінь.
Очевидно одне: обидві будівлі знаходяться в аварійному стані, так звана «реконструкція» історичних будинків триває вже роками.
Обидві історичні будівлі де-факто належать приватній особі - головному одеському «реставраторові» Руслану Тарпану.
Зараз будівельний мільйонер знаходиться в бігах. Він офіційно значиться в списках осіб, яких розшукує поліція.
І якщо Будинок Руссова шляхом тривалих судових розглядів практично вдалося повернути державі, то його сусід - Будинок Лібмана - ще знаходиться у фактичному управлінні у компанії «Ренесанс» - однієї з численних структурних підрозділів бізнес-імперії Руслана Тарпана.
30 березня група громадських активістів звернулася зі спеціальною петицією до одеського губернатора з вимогою припинити руйнування пам'ятників архітектури Одеси. Для цього в найкоротші терміни необхідно провести комплекс захисних заходів, в тому числі, внесення до Державного реєстру з чітким зазначенням охоронюваних зон, а також притягнення до відповідальності власників, або прихованих власників.
Слід нагадати: спочатку викупивши більшу частину квартир в Будинку Руссова і взявши в «управління» Будинок Лібмана, структури Тарпана так і не почали реставраційні роботи. Більш того, за ці роки в «кварталі Тарпана» відбулося кілька пожеж, жителям Будинку Лібмана (на відміну від Будинку Руссова там ще проживають одесити) кілька разів зрізали водопровідні труби і шкодили електропостачання. При цьому компанія Тарпана «Інкор» кілька років поспіль шантажувала міськраду з вимогою права на землю і будівлі в усьому кварталі в межах вулиць Садової, Преображенської і Соборній площі.
У підсумку Одеська міськрада звернувся до суду з позовом до «Реставратора-21», і 18 лютого 2016 року Господарський суд Одеської області його задовольнив. Судді врахували, що будинок з 2009 року не використовується за цільовим призначенням, там не залишилося придатних для життя квартир, будинок відключено від комунальних мереж і знаходиться в аварійному стані.
За оцінками фахівців, зараз проект відновлення тільки Будинку Руссова тягне на 120 мільйонів гривень. Скільки буде коштувати реконструкція Будинку Лібмана, поки незрозуміло.
Як нещодавно зазначив керівник фірми «Екобуд», яка займалася розробкою проекту з відновлення Будинку Руссова, Володимир Суханов, будівлі все ще не втрачені для міста, хоча відновити їх буде непросто. В першу чергу, через те, що колишній власник довів їх до жахливого стану.