Сьогодні вранці пішов з життя легендарний український фотохудожник Василь Пилип'юк, який тривалий час працював завідувачем кафедрою фотомистецтва в Київському національному університеті культури і мистецтв.
Трагедія сталася близько 6-7 години, недалеко від Рівного. На одній із зупинок йому раптово стало зле, почав поступово втрачати свідомість. Пасажири викликали швидку допомогу, медики одразу привезли його в реанімацію, але врятувати митця не вдалося, повідомляє Politeka.
Де і коли відбудеться церемонія прощання із Пилип'юком, поки що не розголошується.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Відомо, що автор найбільш визначних фотовиставок в Україні народився у селі Новоселиці Снятинського району (Івано-Франківська область). Свого часу отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка (1993) та звання "Заслужений діяч мистецтв України" (1998), а пізніше Пилип'юку присвоїли звання професора.
Очолював видавниче підприємство "Світло і тінь", а також однойменний журнал, був членом президії і правління Національної спілки фотохудожників України та заступником президента Світового об'єднання фотографів українців (США).
За життя встиг створити 87 фотоальбомів, найбільшу популярність отримали "Львів", "Живиця", "До тебе полинуть", "Пієта в камені", "Львівський державний академічний театр опери та балету імені Івана Франка", "Львівщина".
Дивіться: презентація книги відомого фотохудожника Василя Пилип'юка "Україна - земля Тараса"