Астрономи попередили землян про магнітну бурю

Астрономи розповіли, що 17 травня землянам варто поберегти свої голови, адже панету накриє магнітна буря.

Ця інформація випливає з графіка лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лебедєва РАН.

За п'ятибальною шкалою, ця магнітна буря буде другого рівня. Вона накриє Землю на тлі в цілому спокійної геомагнітної обстановки травня.

За словами вчених, такі бурі можуть спровокувати незначні відхилення в роботі енергетичних систем. Крім того, бурі другого рівня чинять слабкий вплив на системи управління космічними апаратами. Є і приємні моменти - земляни зможуть спостерігати полярне сяйво на широтах від 60 градусів і вище.

Перед цим Землю накривала найбільша буря з початку 2018 року, сталося це 20 квітня.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Землю накриє потужна магнітна буря. Удар припаде на два дні – 26 та 27 квітня. Про це повідомляють фахівці Інститут геофізики. Зазначається, що 26 квітня українців сколихне легке магнітне обурення, а 27 квітня - потужна магнітна буря.

Реагувати на магнітні бурі властиво двом групам людей: літні люди, у яких вже є хронічні захворювання серцево-судинної системи (гіпертонія, ішемічна хвороба серця, атеросклероз; або більш молода група людей з так званого дистонією.

Також портал повідомляв про те, що в квітні Землю наздожене магнітна буря. Щодо останніх чисел місяця, вчені заявили про можливих короткострокових бурях. Дослідники повідомили, що пікові показники припадуть на 12 квітня поточного року.

Геомагнітна ситуація з 1 по 10 квітня буде відносно спокійною. А з 11 по 15 очікуються невелика геомагнітна активність. У ці моменти Земля буде під впливом сонячного вітру. Ці явища тривають до декількох днів і викликають нестабільність в роботі супутників.

Нагадаємо, що група вчених з британських університетів заявила про те, що площа льодів навколо Антарктиди, стрімко руйнується через потоки теплої океанської води. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature Geoscience.