Дослідження, проведене соціологічною групою Рейтинг, показує, що у 17% опитаних родичі перебували на заробітках за кордоном в останні півроку. 11% повідомило, що в їх сім'ях є ті, хто працюють за кордоном постійно. У той же час у 70% респондентів близькі не працювали за кордоном за цей період, 2% – не змогли відповісти на це питання. І якщо 65% опитаних українців зазначили, що не хочуть міняти країну проживання, то 27% заявили, що досі виношують плани щодо еміграції. Про це повідомляє Politeka.

Зазначається, що найчастіше про бажання переїхати за кордон заявляють молоді респонденти до 35 років (практично кожний другий). Також охочих виїхати дещо більше серед чоловіків, людей з вищими рівнями освіти та доходів.

Також спостерігається закономірність, що серед респондентів, в сім'ях яких є ті, хто працювали за кордоном, бажання виїзду в іншу країну з метою проживання значно вище.

Найбільше покинути країну хочуть жителі північних (Житомирська, Сумська області, м. Київ) і західних (Закарпатська, Тернопільська, Чернівецька області) регіонів.

Популярні новини зараз

Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років

Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп

Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору

На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого

Показати ще

50% опитаних бажаною країною для проживання своїх дітей назвали Україну. Ще чверть вибрали б для своїх дітей країни Європейського Союзу, 7% – США, 3% – інші країни, і навіть 2% – Росію. 13% не змогли визначитися з відповіддю на це питання.

Україну як країну для проживання своїх дітей частіше вибирали старші респонденти, жителі сіл, та особи з низьким рівнем доходів. У свою чергу молодь, більш багаті та освічені люди все ж частіше обирали інші країни.

Всього ж в опитуванні взяли участь 30 тисяч респондентів – по 1 200 в кожному регіоні. Похибка репрезентативності не перевищує 0,6%.

Дивіться відео: "Еміграція з України: третина країни хоче виїхати"

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що НБУ спрогнозував, скільки українців втечуть за кордон. Національний банк України прогнозує збільшення і без того шалених темпів трудової міграції – принаймні, в найближчі 2-3 роки. Скорочення кількості охочих виїхати за кордон ймовірне хіба що в середньостроковій перспективі, але це тільки в тому випадку, якщо рівень життя в країні хоча б на якусь частку покращиться. Поки що прогнози невтішні з однієї причини – зарплати України та Польщі до цих пір нереально далекі одна від одної.