На початку наступного тижня українцям варто очікувати на суху і спекотну погоду. Дощі і грози накриють лише північну частину країни.
У понеділок, 18 червня, у країні зменшиться вологість, пише Укргідрометцентр.
Дощі в цей день прогнозують лише на заході країни. Але, незважаючи на це, у цьому регіоні буде тепло. Температура повітря тут коливатиметься від 24 до 29 градусів тепла. На іншій території країни - сухо і спекотно - до 29 градусів вище нуля.
Температура повітря вночі 13-18 °, на узбережжі - до + 21 °.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
У Києві вночі очікується дощ.
За інформацією Центральної геофізичної обсерваторії, в Києві 18 червня найвища температура повітря вдень була в 1918 році. Вона піднялася до 33,8 градусів.
Раніше "Знай.uа" писав про те, що у неділю, 17 червня, народ відзначає свято, яке називали не інакше, як Митрофан Гнойовик. Помічали, що саме до цього часу на повну силу починає рости льон. Про це повідомляють ЗМІ.
У православній церкві 17 червня вшановують святого Митрофана – Константинопольського митрополита, який жив у III-IV століттях. Цікаво, що батько Митрофана був братом імператора Проба, який спочатку був язичником, але потім засумнівався в істинності цієї віри і звернувся до Христа.
У той час прихильників християнської віри всіляко утискали в Римі, і йому нічого не залишалося, як перебратися до Візантії разом зі своїми синами, де всі вони навчалися Закону Божому у єпископа Тита. Потім на престол єпископа після смерті Тита був зведений Дометій – батько Митрофана.
Після його смерті єпископом став старший брат, а потім і сам Митрофан. Одного разу Візантію відвідав імператор Костянтин Великий. Побачивши мудрість і святість Митрофана, він запропонував йому відправитися з ним до Риму. Після цього столиця переноситься з Риму до Візантії, і там Митрофан стає патріархом у 325 року, чому сприяло клопотання імператора на I Вселенському соборі. Помер Митрофан у віці 117 років.
Слов'яни називали Митрофана Навозником. Правда, в цьому не було нічого образливого. Навпаки, селяни дуже шанобливо ставилися до особистості Митрофана, оскільки саме він, за прикметами, був запорукою майбутнього врожаю.
Вважалося, що саме на Митрофана потрібно обов'язково удобрити землю. Говорили 17 червня: "Без гною-батюшки не чекай на хліб від землі-матінки". Крім того, окликали вітер та просили його прислати дощі влітку, щоб в майбутньому отримати гарний урожай.