Міжнародна правозахисна організація Amnesty International наводить сумну статистику, яка показує, що у світі число вбивств правозахисників збільшилось майже у два рази.
Так, згідно з даними організації, в 2015 році вбили 156 людей, а в 2016 ця цифра збільшилась до 281.
У доповіді Amnesty International наголошується, що правозахисники регулярно потерпають від переслідування, залякування, наклепів, жорстокого поводження і незаконного затримання.
"На них чинять тиск уряди, збройні угрупування, корпорації і не тільки", - зазначає організація.
За даними AI, в минулому році правозахисників вбивали за мирні акції на захист прав людини щонайменше у 22 країнах. Крім того, у 68 країнах їх заарештовували або затримували через правозахисну діяльність. У 94 країнах правозахисникам погрожували чи нападали на них.
Українці забудуть про дешевий інтернет: озвучено нові тарифи
Наркомани, багатодітні та хворі: військовий жорстко пройшовся по ТЦК
Що чекає на "обмежено придатних" українців: перекомісія та нові правила мобілізації у 2025 році
Одним 300 грн, іншим – майже 600 грн: кому з пенсіонерів додадуть грошей цієї зими
Amnesty International наводить приклади переслідування правозахисників у Росії, Білорусі, Венесуелі, Китаї, Єгипті, Казахстані, Алжирі, Бахрейні, Мексиці та інших країнах.
В той же час організація відзначає поліпшення ситуації в Україні. В документі зазначається, що у 2015 році на українському Марші рівності близько десяти ЛГБТ-активістів отримали поранення в оезультаті зіткнень. Але уже у 2016 році Марш належно охороняли і він пройшов без інцидентів.
Як повідомляв портал Знай.ua, цьогоріч на захист прав ЛГБТ у Києві вийдуть 5 тис осіб. У Марші рівності візьмуть участь удвічі більше людей, ніж минулого року.